Świetny występ Joanny Jóźwik w Zurychu. Polka znowu przegrała z testosteronem

Joanna Jóźwik zanotowała kolejny znakomity występ w tym sezonie. Polka zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 metrów w zawodach Diamentowej Ligi w Zurychu. Wygrała kontrowersyjna biegaczka Caster Semenya z RPA.

Patryk Kurkowski
Joanna Jóźwik Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik

Joanna Jóźwik w finałowych zmaganiach Diamentowej Ligi chciała powalczyć o dobry wynik i być może pokusić się o pokonanie rekordu Polski. Niestety, nie udało się poprawić rewelacyjnego wyniku Jolanty Januchty, ale Polka spisała się świetnie.

25-letnia zawodniczka przez większość dystansu biegła na ostatnim miejscu z całkiem sporą stratą do prowadzących, ale później wyraźnie przyspieszyła. Jóźwik dotarła na metę jako czwarta z bardzo dobrym rezultatem (drugim w jej karierze) - 1:58.21.

Podium było poza jej zasięgiem. Podobnie jak na igrzyskach w Rio pierwsze trzy pozycje zajęły biegaczki z Afryki. Najlepsza okazała się Caster Semenya, która wygrała tegoroczny cykl.