Anita Włodarczyk dostanie złoty medal igrzysk olimpijskich z Londynu

Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Tatiana Łysenko z IO w Londynie, która została przyłapana na dopingu, straciła złoty medal. W tej sytuacji Anita Włodarczyk powinna otrzymać złoty krążek - poinformował brytyjski dziennikarz Steve Wilson.

Michał Bugno
Michał Bugno
Podium rzutu młotem na IO w Londynie w 2012 roku Getty Images / Clive Brunskill / Podium rzutu młotem na IO w Londynie w 2012 roku.


Łysenko od dawna była podejrzewana o doping. Badania przeprowadzone z polecenia WADA (Światowej Organizacji Antydopingowej) oraz IAAF (Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki) potwierdziły stosowanie przez nią niedozwolonego środku - turinabolu.

To steryd anaboliczny, który jest obecny we wszystkich listach środków zakazanych, publikowanych przez WADA.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozbawił Tatianę Łysenko złotego medalu olimpijskiego w rzucie młotem z igrzysk w Londynie w 2012 roku. W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że zostanie on przyznany wicemistrzyni olimpijskiej, którą w Londynie była Anita Włodarczyk.

Dla Polki będzie to kolejny złoty medal igrzysk olimpijskich. Drugi zdobyła w sierpniu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kapustka: euforia na Euro była niesamowita, aż zgubiłem telefon
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×