WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Rewolucyjna zmiana w lekkiej atletyce

Władze Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zdecydowały, że na tegorocznych mistrzostwach świata medale otrzymają nie tylko najlepsi sportowcy, ale także ich trenerzy.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński

Działacze brytyjskiej federacji lekkoatletycznej zgłosili niedawno pomysł, by podczas największych imprez medale przyznawać nie tylko najlepszym sportowcom, ale także ich szkoleniowcom. Temat podjął IAAF i pomysł został zaakceptowany.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zdecydowało, że na sierpniowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce medale zostaną wręczone trenerom medalistów. Będzie to pierwszy taki przypadek w historii.

Pomysłodawcy projektu nie kryją zadowolenia z korzystnej decyzji władz światowej lekkiej atletyki. Brytyjka Jazmin Sawyers, mistrzyni olimpijska w skoku w dal uważa, że to wspaniała inicjatywa.

 - Relacje z trenerami są zawsze bardzo bliskie. Wspaniale, że w końcu postanowiono ich docenić - powiedziała zawodniczka. Radości nie kryje także dyrektor MŚ w Londynie, Niels de Vos.

ZOBACZ WIDEO Groźna sytuacja podczas Halowego Pucharu Polski

- Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza impreza będzie przełomowa w historii. Dziękujemy władzom IAAF że się na to zgodziła. Oczywiście, miejsce na podium jest dla sportowców, ale to trenerzy odgrywają ogromną rolę w przygotowaniu zawodników - powiedział.

Sportowcy będą mieli możliwość wybrać komu dodatkowy medal zostanie wręczony. Nie musi być to szkoleniowiec, ale osoba której najbardziej zawdzięczają swój sukces.

Zmiana wprowadzona przez IAAF wydaje się rewolucyjna, ale i niezwykle pozytywna. Oby w następnych imprezach inicjatywa była kontynuowana.

Czy popierasz pomysł z wręczaniem medali trenerom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
englandathletics.org

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    Nie podoba mi się to.
    Ciekawe czy po dyskwalifikacji medalisty, zdyskwalifikują też trenera, a kiedyś na przykład kucharkę?
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)