Marcin Świerc wygrał maraton w Chinach

Polski biegacz Marcin Świerc okazał się najlepszy podczas maratonu, który odbył się w sobotę w Chinach. Nasz rodak pokonał drugiego zawodnika aż o 18 minut!

Tomasz Skrzypczyński
Fot PAP/DAREK DELMANOWICZ / Fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ

Marcin Świerc osiągnął czas 3:14,34 i został pierwszym Polakiem, który wygrał tę imprezę.

Jak donosi serwis "laczynaspasja.pl" trasa biegu przebiega przez mur chiński, a ponadto jest jedynym maratonem, podczas którego trzeba pokonać 5164 jego schodów.

"W momencie rozpoczęcia biegu temperatura wynosiła 30 stopni. Później lepiej nie było, a poza morderczym dystansem, trudną trasą, uczestnicy musieli radzić sobie właśnie z temperaturą. Tym bardziej cieszy, że to Polak okazał się najlepszy" - donosi portal.

32-letni Polak trenuje bieganie od 15 lat. W swym dorobku ma m.in. dziewiąte miejsce w długodystansowych górskich mistrzostwach świata (2013) i mistrzostwo Polski w długodystansowym biegu górskim.

Kto jest najlepszym polskim maratończykiem?