KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skandal na DME w Lille. Organizatorzy dyskwalifikowali Polaków. Mocne słowa Pawła Fajdka

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w Drużynowych ME. Mimo iż był to historyczny sukces naszej kadry, nie obyło się bez skandalu. Organizatorzy zdyskwalifikowali troje naszych zawodników. - To jakiś absurd - ocenia Paweł Fajdek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Paweł Fajdek Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
- Organizacyjnie jest dramat. To Drużynowe Mistrzostwa Europy, tu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. To jest nieporozumienie. Ewidentnie ktoś przeszkadza nam w tym, by wygrać - grzmiał w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim z TVP Paweł Fajdek.

On swoją konkurencję wygrał, ale i tak miał zastrzeżenia do organizatorów. - 20 minut czekania na czwartą kolejkę... Można było sobie piknik rozłożyć, wziąć kanapki i poczekać. Jak człowiek, czekając 20 minut, ma iść i wykonać czwartą próbę?! - pytał.

Wtórował mu Adam Kszczot, który choć zwyciężył w biegu na 800 m, to został zdyskwalifikowany przez sędziów. - Przestaję narzekać na wszystkie inne hotele na świecie, które nas goszczą, bo tutaj nie ma jedzenia - wyznał.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Tomasz Kędziora: Chciałbym przeprosić kibiców

27-latkowi odebrano zwycięstwo za przekroczenie podczas biegu wewnętrznej linii toru. - Sędziowie na pierwszym torze zostawili na końcu łuku wielkie czarne pudło zajmujące cały pierwszy tor. Prawie w nie uderzyłem. A później, gdy znowu się rozpędzałem do ataku, zostałem wepchnięty do środka i przekroczyłem linię na prostej - wyjaśniał.

Jak sam przyznał, jego dyskwalifikacja zależała tylko i wyłącznie od interpretacji sędziego. - I byłaby zasadna, jeśli wybiegając ze środka zyskałbym realną przewagę nad innymi zawodnikami. Wróciłem jednak w to samo miejsce i wyprzedziłem Francuza, więc teoretycznie - nie. Ale to wszystko zależy od sędziego - mówił.

- W tych okolicznościach, gdy sędziowie zawodzą zaufanie zawodników i wszystkich dookoła, złożenie protestu byłoby po prostu niezasadne - zakończył.

Wcześniej przed nim zdyskwalifikowane zostały również Ewa Swoboda i Karolina Kołeczek. Pierwsza z nich zasłużenie, druga - najprawdopodobniej bezpodstawnie, a dodatkowo jej protest nie został uznany przez sędziów.

Mistrzostwa wygrali Niemcy z 321,5 pkt. Polska zgromadziła 295 pkt., zaś Francja 270.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
TVP / inf. własna
Komentarze (42)
 • Zygmunt Morzejko Zgłoś komentarz
  Wszędzie spisek , PAN Fajdek na Olimpiadzie ........ też jakby się dopatrzył to ..... jakieś gumowe metry .... nie mógł dorzuciś do ........ nic sie nie stało.
  • panda25 Zgłoś komentarz
   Koncentrujemy uwagę na wypadkach i wpadkach, a warto chyba zaznaczyć, że to kolejny sygnał sukcesów polskiej LA. Dawno nie oglądanych w takiej liczbie. Mnie to niezmiernie cieszy. Nawet
   Czytaj całość
   patrząc w ten sposób - gdyby doszły punkty Adasia, prawdopodobnie Ewy i pewnie też Karoliny (więcej niż O na pewno)...? Dodając, że paru naszych lekkoatletów nie było? To przecież wyraźnie pokazuje obecne miejsce Polaków (i Polek) w lekkiej. I tak trzymać - duży sprawdzian już niebawem :-)
   • Kordian Tarkowski Zgłoś komentarz
    To może jeszcze obudzmy Sobieskiego żeby z Paryża kurort narciarski zrobił !!! Bredzicie koledzy,jeżeli bylibyśmy tacy mocni to nawet sędziowie mogliby po dupach się podrapac .
    • Kordian Tarkowski Zgłoś komentarz
     To może jeszcze obudzmy Sobieskiego żeby z Paryża kurort narciarski zrobił !!! Bredzicie koledzy,jeżeli bylibyśmy tacy mocni to nawet sędziowie mogliby po dupach się podrapac .
     • Kasyx Zgłoś komentarz
      Dyskwalifikacja Swobody i Kszczota jak najbardziej prawidłowe. Sytuacji z Kołeczek niestety nie widziałem.
      • Jan Jozef Kasza Zgłoś komentarz
       Moralnie wygrala POLSKA!!Reszta mnie nie interesuje!!!Potraktujmy Francuzow tak samo na WSZYSTKICH IMPREZACH W POLSCE!!MOZE SIE CZEGOS NAUCZA!I nie dadstawialcie drugiego policzka,tylko KOPA W
       Czytaj całość
       DUPE!!!
       • Diana Hunter Zgłoś komentarz
        Dalej niech w Polsce rządzi PiS, to będą nas "kochać" w Europie i na świecie..
        • Mirosław Popielarski Zgłoś komentarz
         Francuzi sie maszczą na Polsce że nie chce przyjmować Emigrantów z Afryki skolonizowanej przez Francję , Anglię , Portugalię , Niemcy oraz Holandię więc teraz do nich jadą !
         • k123 Zgłoś komentarz
          nie widziłem Karoliny ale Ewa i Adam zostalisłusznie zdyskwalifikowani
          • Monika Łuniewska Zgłoś komentarz
           Żabojady kurduple nie pozwolą wygrać lepszym.
           • grolo Zgłoś komentarz
            Co ma poprzedni rząd i poprzedni prezydent do obecnych zawodów lekkoatletycznych? Ano wszystko. Bo przecież wszystko to wina Tuska. Wypuszczone pistrolle przekraczają wszelkie granice
            Czytaj całość
            śmieszności
            • BHIO1983 Zgłoś komentarz
             Panie Fajdek przecież to Pan w wyborach popierał Pana Komorowskiego i Platforme Obywatelską czyli to całe środowisko które twierdzi że cała Europa Nas kocha i nikt nam krzywdy nie robi
             Czytaj całość
             hehehehe.
             • pajac Zgłoś komentarz
              Ktoś chce po prostu ocalić honor Polakom, gdyby wystąpili to dopiero byłaby kompromitacja.
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×