Druga pozycja Piotra Małachowskiego na memoriale I. Gyulaia w Szekesfehervar

Piotr Małachowski zajął drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem podczas memoriału Istvana Gyulaia w Szekesfehervar. Wygrał Zoltan Kovago.

Piotr Ziemka
Piotr Małachowski - zwycięzca konkursu rzutu dyskiem na memoriale Istvana Gyulaia z 2015 roku - uzyskał 65 metrów i 8 centymetrów. Przed nim znalazł się rekordzista mityngu (69,50 z 2011 roku) Zoltan Kovago. Węgier zwyciężył z wynikiem 65 metrów i 67 centymetrów. Trzecie miejsce zajął Litwin Andrius Gudzius (64,58). Na piątej pozycji został sklasyfikowany Robert Urbanek (63,51). W skoku w dal triumfował Rushwal Samaai (834 cm). Piąty był Tomasz Jaszczuk (787).

Na piątym miejscu został sklasyfikowany również Karol Zalewski, który miał czas 20.84 w biegu na 200 metrów. Wygrał Isiah Young (20.14). Reprezentant Stanów Zjednoczonych uczestniczył też w rywalizacji na 100 m - minął metę jako trzeci (10.10). Zwyciężył inny Amerykanin Justin Gatlin (9.98). Poniżej dziesięciu sekund pobiegł również Akani Simbine (9.99).

W Szekesfehervar zwycięstwa odnieśli także: Steven Gardiner (44.61 na 400 metrów), Bershawn Jackson (49.54 na 400 m przez płotki), Omar McLeod (12.96 na 110 m przez płotki) i David Rudisha  (1:44.90 na 800 m).

Najlepszy w 2017 roku czas na świecie w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała Kendra Harrison. Amerykance zmierzono 12.28 - jej rekord świata z 2016 roku wynosi 12.20. Drugą lokatę zajęła Jasimin Stowers (12.66). Jako trzynasta metę biegu na 3000 metrów z przeszkodami minęła Mariola Ślusarczyk (10:08.88). Wszystkie rywalki pokonała Etenesh Diro Neda (9:20.01).

W pozostałych konkurencjach kobiet triumfowały: Blessing Okagbare (11.11 na 100 m), Shaunae Miller (49.86 na 400 m), Kori Carter (54.22 na 400 m przez płotki, trzecia była mistrzyni olimpijska Dalilah Muhammad) i Anita Marton (19,48 w pchnięciu kulą).

Czy Kedra Harrison wygra mistrzostwa świata w 2017 roku?