MŚ Londyn 2017: horror! Kamila Lićwinko z brązem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Kamila Lićwinko zdobyła medal mistrzostw świata
PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Kamila Lićwinko zdobyła medal mistrzostw świata

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie! Polka osiągnęła życiowy sukces. Złoto zdobyła Maria Lasitskene.

Ten konkurs to był horror. Nasza zawodniczka zrzucała poprzeczkę na niższych wysokościach, 1.97 metra "zaliczyła" dopiero za trzecim razem. Wygrała z nerwami i zapewniła sobie medal, bo tak wysoko pod londyński niebem latały tylko Rosjanka oraz Ukrainka Julia Lewczenko.

Rozgrywkę o złoto Lićwinko zaczęła po mistrzowsku, najlepszy wynik w tym sezonie (1.99) wyrównała już za pierwszym razem. Rywalki odpowiedziały bezbłędnie, by zostać w grze Polka musiała doskoczyć do rekordu życiowego (2.01).

Walka była bohaterska i dramatyczna. Kiedy widzowie oglądali na antenie Telewizji Polskiej bieg na 5000 metrów, ona miała dwa strącenia, przenosiła poprzeczkę. I ostatecznie rywalkom nie dała rady.

Lewczenko była sensacją. Pierwszy raz w życiu skoczyła powyżej dwóch metrów i pierwszy raz w karierze zdobyła medal seniorskiej imprezy. Od razu srebrny, od razu na mistrzostwach świata. Złoto - zgodnie z oczekiwaniami - padło łupem dominatorki Lasitskene, która później bez powodzenia atakowała jeszcze rekord życiowy (2.08).

Lićwinko została pierwszą w historii Polką, która stanęła na podium w mistrzostw świata w skoku wzwyż na stadionie.