Już 200 sportowców w programie team100!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Na zdjęciu: Witold Bańka
Newspix / Na zdjęciu: Witold Bańka
zdjęcie autora artykułu

Minister sportu Witold Bańka poinformował, że program wspomagający finansowo młodych polskich sportowców team100, będzie liczył już 200 osób. - Jest on bardzo potrzebny - powiedział były lekkoatleta. Sportowcy dostaną 40000 zł rocznie.

W tym artykule dowiesz się o:

W czerwcu ubiegłego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło powstanie programu team100, mającego na celu pomoc finansową młodym i utalentowanym polskim sportowcom w wieku 18-23 lat. Każdy z nich otrzyma rocznie 40 tysięcy złotych.

Już jednak ogłoszono, że lista sportowców dołączonych do programu przekroczy liczbę 100. Minister Witold Bańka zapowiedział, że wkrótce na liście objętej działaniem akcji pojawią się kolejne 73 nazwiska, w tym ludzi z niepełnosprawnością.

- Z team100 będzie korzystać już 200 młodych polskich sportowców. Dziś, po kilku miesiącach funkcjonowania Programu widzimy,  że był on bardzo potrzebny - powiedział Bańka, cytowany przez oficjalną stronę ministerstwa.

- Od momentu zainaugurowania projektu jego beneficjenci zdobyli blisko 100 medali podczas mistrzostw świata lub Europy w kategoriach: senior, młodzieżowiec, junior. Wierzę, że ta młodzież stanie się wkrótce naszą sportową elitą - dodał były lekkoatleta. MSiT ogłosiło, że roczny budżet akcji team100 to ponad osiem milionów złotych rocznie.

Z akcji korzystają m.in. znani polscy lekkoatleci: Konrad Bukowiecki, Sofia Ennaoui, Maria Andrejczyk czy Ewa Swoboda, a także wioślarze, kajakarze i kolarze.

ZOBACZ WIDEO Zbigniew Bródka chorążym reprezentacji. "To zaszczyt, ale przed Soczi bym odmówił"

Źródło artykułu: