Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Reprezentacja Polski wystąpi w Athletics World Cup 2018 w Londynie

Athletics World Cup to nowa impreza w lekkoatletycznym kalendarzu. W Londynie ma wystąpić osiem najlepszych reprezentacji na świecie, w tym Polska. Pula nagród ma wynosić 2 miliony funtów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ewa Swoboda Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
Ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Londynie zakończyły się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Dlatego brytyjska federacja zdecydowała się zaprosić najlepszych lekkoatletów świata, którzy w stolicy Anglii mieliby wziąć udział w rywalizacji drużynowej.

Athletics World Cup 2018 zaplanowane są na 14 i 15 lipca na London Stadium, arenie igrzysk olimpijskich sprzed sześciu lat. Do udziału zaproszone zostały reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Chin, Jamajki, RPA, Polski, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Ma to być pierwsza edycja cyklicznej imprezy World Cup Trophy. - To jedno z ekscytujących nowatorskich wydarzeń w sporcie. Dziękujemy brytyjskiej federacji i burmistrzowi Londynu za realizację pomysłu. Mamy osiem najlepszych drużyn i mnóstwo światowej klasy sportowców. To będzie wielkie doświadczenie dla sportowcó i fanów - przyznał prezes IAAF, Sebastian Coe.

- Zaproszenie do udziału w World Cup to wielki zaszczyt dla Polski, ponieważ nowa impreza lekkoatletyczna ogranicza się do najlepszych drużyn z całego świata. Dodatkową atrakcją jest fakt, że Puchar Świata odbędzie się w Londynie, dokąd powracamy z fantastycznymi wspomnieniami po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata IAAF, w których Polska zdobyła 8 medali - powiedział prezes PZLA, Henryk Olszewski.

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Nie tak powinien wyglądać idealny sezon. Mam nadzieję, że wszystko przede mną


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
iaaf.org / pzla.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×