Rekord świata na 60 metrów został ratyfikowany. Christian Coleman z najlepszym wynikiem w historii

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) oficjalnie uznało wynik Christiana Colemana na 60 m uzyskany w lutym w Albuquerque. Rekord świata na tym dystansie wynosi teraz 6,34 sek.

Piotr Bobakowski
Christian Coleman Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Christian Coleman

18 lutego Christian Coleman przebiegł dystans 60 metrów w czasie 6,34 sek. Rekordowy bieg miał miejsce podczas halowych mistrzostw USA w Albuquerque (Nowy Meksyk). W środę (28 marca) IAAF ratyfikowało nowy rekord świata 22-letniego sprintera.

Coleman w Albuquerque poprawił rekordowe osiągnięcie swojego rodaka Maurice'a Greene'a, który w 1998 r. na sprinterskim dystansie w hali uzyskał czas 6,39 sek (w 2001 r. Greene powtórzył ten wynik).

Mistrz świata w biegu na 60 metrów z Birmingham od początku roku imponuje wysoką formą. 19 stycznia podczas halowego mityngu w Clemson Coleman czasem 6,37 sek poprawił rekord świata Greene'a o 0,02 sek, ale rezultat nie został ratyfikowany przez IAAF. Wynik został zakwestionowany z powodu braku bloków startowych z czujnikami elektronicznymi.

- Mówiłem Maurice'owi, że zmierzam po jego rekord. A on odparł: "Wierzę, że cię na to stać". Zawsze wiedziałem, że tylko niebo jest limitem - zdradził Coleman w jednym z wywiadów.

Christian Coleman ma szansę zostać następcą Usaina Bolta?