Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Łzy lecą po stracie tak wspaniałej osobowości". Twitter po śmierci Ireny Szewińskiej

Odeszła Irena Szewińska, najwybitniejsza polska sportsmenka, siedmiokrotna medalistka olimpijska. Hołd wielkiej mistrzyni oddały w mediach społecznościowych m.in. Anita Włodarczyk i Justyna Kowalczyk.
Michał Fabian
Michał Fabian
Irena Szewińska Newspix / Rafał Oleksiewicz/Press Focus / Na zdjęciu: Irena Szewińska

O śmierci Ireny Szewińskiej poinformował Polską Agencję Prasową jej mąż Janusz. - Irena zmarła w piątek (29.06. - przyp. red.), około godziny 23.30 w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Szaserów - przekazał Szewiński. Była sportsmenka od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową. Miała 72 lata.

W pamięci kibiców Irena Szewińska zapisze się nie tylko siedmioma medalami igrzysk olimpijskich (w tym trzema złotymi). Dziesięciokrotnie poprawiała rekordy świata (na dystansach od 100 m do 400 m, a także w sztafecie 4x100 m). Po zakończeniu kariery była m.in prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wielokrotnie dekorowała naszych sportowców, którzy stawali na olimpijskim podium.

Do tych chwil nawiązała Anita Włodarczyk, dwukrotna złota medalistka igrzysk: z Londynu i Rio de Janeiro. Młociarka pożegnała Irenę Szewińską, zamieszczając wspólne zdjęcie zrobione podczas brazylijskich zawodów, a także wzruszające słowa.

Podobny zaszczyt spotkał Justynę Kowalczyk po zwycięstwie w biegu na 30 km stylem klasycznym na igrzyskach w Vancouver.

Portal skijumping.pl przypomniał scenę z ostatnich zimowych igrzysk w Pjongczangu. Irena Szewińska zawiesiła złoty medal na szyi Kamila Stocha.

"Odeszła Pierwsza Dama polskiego sportu" - to z kolei słowa ministra sportu i turystyki Witolda Bańki.


Marek Plawgo, były lekkoatleta, zaapelował, by nie nazywać Ireny Szewińskiej "jedną z najwybitniejszych". Byłoby to umniejszeniem Jej wielkości.

Tomaszowi Zimochowi w pamięci pozostaną wybitne występy pani Ireny na igrzyskach olimpijskich.

Również Tomasz Sikora, wicemistrz olimpijski w biathlonie, nie może pogodzić się z odejściem wielkiej postaci sportu.


Hołd znakomitej lekkoatletce oddali także inni dziennikarze, m.in. Maciej Petruczenko, Aleksander Dzięciołowski i Tomasz Smokowski.Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (8):
 • smierctyfusomtorun Zgłoś komentarz
  PiS na wieki wiekow amen
  • vero Zgłoś komentarz
   Ja się nie podniecam.Owszem;sportsmenka świetna.Ale przez dziesiątki lat nie spowodowała rehabilitacji Kłobukowskiej,którą sromotnie skrzywdzono(czyżby żydowski lobbing?)I jeszcze ten
   Czytaj całość
   PRON..Szewińska,wbrew pozorom,lubiła błyszczeć i lubiła błyszczeć jako "jedyna"..Kłobukowska była od niej szybsza,choć w innych dyscyplinach..Musiała "odpaść".Strasznie Ją skrzywdzono,a Szewińska palcem nie kiwnęła,by Ją zrehabilitować..Dlatego po śmierci Szewińskiej,wzorem Polaków-nie zrobię z niej ani świętej ani doskonałej-dlatego,że umarła,tylko ..przemilczę..
   • Leonidas spod Termopil 1 Zgłoś komentarz
    Wielki sportowiec, niestety jako działacz PZLA pozostawia wiele do życzenia. Zorganizowanie 85 lecia PZLA w rocznię stanu wojennego wielkie fo-pa.
    • Lulek38 Zgłoś komentarz
     Nazywała się Irena KIRSZENSTEIN-Szewińska. Miała 72 lata. Ktoś napisał, że umarła "w młodym wieku" No bez przesady.
     • Jerzy Adamczuk Zgłoś komentarz
      Pani Irena była pięknym człowiekiem .Klasa światowa nie tylko w sporcie. Była przykładem dla pokoleń lekkoatletów i innych sportowców.Niech staną zegary i przestanie świecić
      Czytaj całość
      słońce. Ona nie żyje . Chle sie nisko przed najpiękniejsza postać polskiego sportu
      • Maciej Stoinski Zgłoś komentarz
       Ale smutna ta końcówka czerwca w polskim sporcie ! Wielka strata takiej sporcmenki juz nigdy mieć nie bedziemy ! A panowie z rządu wstrzymajcie sie z tymi ulicami Lecha Kaczyńskiego bo tu
       Czytaj całość
       macie osobe ktora w 100% na to zasłuzyła !
       • Andrzej Guguła Zgłoś komentarz
        Nieodżałowana Pani Ireno. Była Pani idolem mojej młodości, niedoścignionym wzorem moich sportowych poczynań. Nieskazitelna kariera sportowa i moralna. Dostarczyła nam Pani ogrom radości
        Czytaj całość
        i dumy narodowej w tamtych ciężkich politycznie dla nas czasach. Czy jest ktoś obecnie w stanie Panią zastąpić? Zostaje po Pani ogromna pustka i rana w polskim i światowym sporcie.
        • Andrzej Guguła Zgłoś komentarz
         Nieodżałowana Pani Ireno. Była Pani idolem mojej młodości, niedoścignionym wzorem moich sportowych poczynań. Nieskazitelna kariera sportowa i moralna. Dostarczyła nam Pani ogrom radości
         Czytaj całość
         i dumy narodowej w tamtych ciężkich politycznie dla nas czasach. Czy jest ktoś obecnie w stanie Panią zastąpić? Zostaje po Pani ogromna pustka i rana w polskim i światowym sporcie.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×