Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: kapitalna postawa Polaków! Trzech wystąpi w finale

Adam Kszczot, Michał Rozmys i Mateusz Borkowski kapitalnie spisali się w półfinałowych biegach na 800 metrów mężczyzn podczas mistrzostw Europy. Cała trójka wystąpi w finale.

Rafał Malinowski
Adam Kszczot PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adam Kszczot
W pierwszym półfinale na starcie stanął Mateusz Borkowski. Polak przez długi czas biegł z tyłu stawki, po 400 metrach był szósty, ale na kolejnym okrążeniu zrealizował założoną taktykę. Na kilkudziesięciu ostatnich metrach Borkowski wyszedł na zewnętrzną i zaczął wymijać kolejnych rywali. Ostatecznie wpadł na metę jako trzeci (z czasem 1:46.54), co dało mu bezpośredni awans do finału ME.

W drugim biegu natomiast do walki o awans ruszyli Adam Kszczot i Michał Rozmys. Pierwszy z nich rozpoczął bardzo spokojnie i długo zamykał stawkę, ale na drugim okrążeniu zaczął systematycznie się przesuwać, dzięki czemu zwyciężył półfinał z czasem 1:46.11.

Kapitalnie spisał się też Rozmys. Ten z kolei biegł w środku stawki, ale na ostatniej prostej wyszedł na zewnętrzną i na finiszu dołączył do Kszczota. Metę pokonał niemal równo z kolegą z reprezentacji (1:46.17). Dzięki temu w finale pobiegnie aż trzech Biało-Czerwonych.

Klucze rozstrzygnięcia w tej konkurencji zapadną w sobotę o godzinie 20:30.