Anita Włodarczyk z szansą na tytuł lekkoatletki roku w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
zdjęcie autora artykułu

Europejska Federacja ogłosiła listę 10 zawodniczek nominowanych do tytułu lekkoatletki 2018 roku. Ku uciesze kibiców znad Wisły, w tym gronie znalazło się miejsce dla jednej reprezentantki Polski. Mowa o Anicie Włodarczyk.

Nominacja dla 33-letniej Polki nie może dziwić. Co prawda w sezonie 2018 dwukrotna mistrzyni olimpijska nie błyszczała aż tak jak w poprzednich latach (brak nowego rekordu świata), ale na najważniejszych zawodach (mistrzostwach Starego Kontynentu) i tak była poza zasięgiem rywalek. W Berlinie Anita Włodarczyk wywalczyła już czwarty z rzędu złoty medal w czempionacie.

O tytuł lekkoatletki roku w Europie, naszej reprezentantce nie będzie jednak łatwo. W gronie 10 nominowanych zawodniczek znalazły się same gwiazdy: Dina Asher-Smith (Wielka Brytania, biegi), Sifan Hassan (Holandia, biegi), Christin Hussong (Niemcy, rzut oszczepem), Maria Lasitskene (Rosja, skok wzwyż), Laura Muir (Wielka Brytania, biegi), Maria Perez (Hiszpania, biegi), Sandra Perković (Chorwacja, rzut dyskiem), Ekaterini Stefanidi (Grecja, skok o tyczce), Nafissatou Thiam (Belgia, siedmiobój).

Najlepszą lekkoatletkę w sezonie 2018 wybiorą kibice. Głosować będzie można na stronie internetowej i w mediach społecznościowych europejskiej federacji. Wyboru można dokonać do 5 października do godziny 12:00.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas corocznej gali lekkoatletycznej, którą tym razem zaplanowano na piątek 26 października w szwajcarskim Zurychu. Przed rokiem najlepszą lekkoatletką Europy wybrano Ekaterinię Stefanidi z Grecji.

Jeszcze w sobotę, w godzinach wieczornych, europejska federacja przedstawi 10 zawodników nominowanych do tytułu lekkoatlety roku. Jest szansa, że w tym gronie pojawi się któryś z Polaków. Na ME w Berlinie złoto zdobyli: Wojciech Nowicki (rzut młotem), Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Adam Kszczot (bieg na 800 metrów).

ZOBACZ WIDEO Serie A: 19. sekunda meczu i gol! Empoli miało piorunujący początek, ale przegrało [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: