Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Pół miliona wsparcia dla lekkoatletów na przetrwanie kryzysu

World Athletics wspólnie z Międzynarodową Fundacją Lekkoatletyczną (IAF) uruchomiły fundusz o wartości pół miliona dolarów, który ma na celu wsparcie sportowców, doświadczonych kryzysem spowodowanym koronawirusem.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Sebastian Coe Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Sebastian Coe

Prezydent World Athletics, Sebastian Coe, zapowiedział, że fundusz zostanie wykorzystany na pomoc sportowcom, którzy stracili większość swoich dochodów w ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodu zawieszenia międzynarodowych zawodów. 

Coe będzie przewodniczyć grupie roboczej ekspertów, która będzie miała na celu ocenę wniosków o pomoc, które zostaną złożone za pośrednictwem sześciu stowarzyszeń terenowych World Athletics.

W tym tygodniu ma dojść do spotkania ekspertów, którzy ustalą dokładne zasady przyznawania pomocy poszczególnym sportowcom. Będą oni również próbować znaleźć dodatkowe środki na fundusz. 

- Chciałbym szczególnie podziękować Hichamowi (El Guerrou przyp. red.) za zaprezentowanie nam tego pomysłu, a także księciu Albertowi za jego zdecydowanie poparcie - powiedział Coe. 

- Jestem w stałym kontakcie ze sportowcami z całego świata i wiem, że wielu doświadcza trudności finansowych w wyniku odwołania większości zawodów. Sportowcy opierają swoje życie na nagrodach i chcemy dołożyć wszelkich starań, by im pomóc dzięki dodatkowym środkom - podkreślił.

Czytaj także:
Koronawirus. Nie będzie kolejnego przełożenia igrzysk olimpijskich. 2021 rok albo zmagania odwołane
Justyna Święty-Ersetic: Sama się zastanawiam, po co tak ciężko trenuję

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Marcin Lewandowski nie rozpacza. "Trzeba się dostosować do sytuacji. To dotyczy całego świata"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×