Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szef lekkoatletycznej federacji ostrzegł dopingowiczów. "Złapiemy was wszystkich"

W związku z pandemią koronawirusa zawieszony został lekkoatletyczny sezon. Szef światowej federacji Sebastian Coe zdaje sobie sprawę z wynikających z tego zagrożeń i ostrzegł dopingowiczów.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sebastian Coe Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Sebastian Coe

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sprawiła, że odwoływane są mitingi na całym świecie. Szef międzynarodowej federacji lekkoatletycznej Sebastian Coe doskonale wie, że część zawodników przerwę w startach i zamknięcie granic może wykorzystać do stosowania zakazanych substancji, których wykrycie teraz może być utrudnione. 

Kontrolerzy antydopingowi działają w ograniczonym wymiarze. Zawodnicy nadal muszą zgłaszać to, gdzie przebywają i muszą się liczyć z badaniem. Coe już teraz ostrzega dopingowiczów i zapowiedział, że po powrocie do normalności, kontrole będą przeprowadzane znacznie częściej niż zwykle.

- Podchodzimy do tego problemu poważnie. Mam kilka słów do tych, którzy liczą, że teraz mogą sięgać po niedozwolony doping, bo nie dopadną ich kontrolerzy. Niech już się boją! Złapiemy was wszystkich! - powiedział Coe w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Biegacze z Afryki zdominują igrzyska? "Nadal mogą normalnie trenować na wysokościach"


Lekkoatleci trenują w swoich domach i czekają na to, by wrócić do rywalizacji. To jednak jeszcze trochę potrwa. Są plany, by w czerwcu zorganizować miting w Oslo, który odbędzie się bez udziału kibiców i będzie rozciągnięty w czasie. W ten sposób ma też być zorganizowany w Polsce Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz mistrzostwa kraju. Te inicjatywy pochwala szef World Athletics.

- Cieszę się, że macie takie plany. Bo nawet jeżeli przedłużone zostanie zamknięcie granic, może uda się organizować mistrzostwa krajowe czy inne zawody, jeśli tylko zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa. Polska ma tylu znakomitych lekkoatletów, że nawet bez udziału zagranicznych rywali wasze mityngi będą na wysokim poziomie. Warto powalczyć o ich zorganizowanie. Na pewno łatwiej sportowcom rano wstać i iść na trening z myślą, że za kilka tygodni czeka ich start w zawodach niż ćwiczyć bez celu na horyzoncie - dodał Coe.

Czytaj także:
Nie chcemy siedzieć jak w małym więzieniu", "Zobaczymy, czy ma to ręce i nogi". Sportowcy o powrocie COS-ów
IO Tokio 2020. Dodatkowe pieniądze dla polskiego komitetu z MKOl-u

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Bańka ostatnio nie udziela się lub spuścił z tonu, Może zaraz dowiemy się o nakryciu kolejnych Rosjan i Kenijczyków. A może złapali kogoś "ze świecznika" na dopingu lub nie
  Czytaj całość
  otworzył drzwi we właściwym czasie/miejscu?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×