HME Toruń 2021. Wielki bieg Justyny Święty-Ersetic! Rekord Polski i duży spokój

To był prawdziwy popis w wykonaniu Justyny Święty-Ersetic. Polka bez trudu awansowała do finału biegu na 400 metrów. Zrobiła to w kapitalnym stylu, poprawiając swój rekord Polski.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Justyna Święty-Ersetic PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic ruszała z piątego toru. Rozpoczęła mocno i gdy zawodniczki się zbiegły, znajdowała się na drugiej pozycji, tuż za plecami Holenderki Lieke Klaver.

Przed wejściem w ostatni wiraż Polka przedarła się na prowadzenie, które jeszcze zdołała powiększyć. Mogła sobie pozwolić nawet na to, aby tuż przed metą delikatnie zwolnić.

Uzyskała fantastyczny czas 51,34 s - poprawiła tym samym rekord Polski, który należał do niej. Widać było, że Polka ma jeszcze rezerwy i jest w stanie pobiec szybciej. Po biegu tryskała humorem.

- Forma życia. Mówiłam, że przy dobrym biegu jestem w stanie pobiec bardzo szybko. Jak widać, udowodniłam to. To moje mistrzostwa, jestem u siebie i chcę to wykorzystać - skomentowała w rozmowie z TVP Sport.

Szybciej od Polki pobiegła tylko Femke Bol, która triumfowała w trzecim półfinale z czasem 51,17 s. Finał odbędzie się w sobotę o godz. 20:25.

Awans do finału biegu na 400 m kobiet:

Lp. Zawodniczka Kraj Czas
1. Femke Bol Holandia 51,17 s
2. Justyna Święty-Ersetic Polska 51,34 s NR
3. Lieke Klaver Holandia 52,09 s
. Jodie Williams Wielka Brytania 52,09 s PB
5. Andrea Miklos Rumunia 52,41 s
. Phil Healy Irlandia 52,41 s

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia zatrzymał strzał do niemal pustej bramki
Czy Justyna Święty-Ersetic zostanie mistrzynią Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×