HMŚ. Angelika Cichocka poza półfinałem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  / Na zdjęciu: Angelika Cichocka
PAP / / Na zdjęciu: Angelika Cichocka
zdjęcie autora artykułu

Angelika Cichocka na eliminacjach zakończyła występ na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Polka zajęła w swoim biegu piąte miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=19798]

Angelika Cichocka[/tag] zapowiadała przed eliminacjami, że da z siebie wszystko. Polce nie można zarzucić braku ambicji, jednak jej seria okazała się niezwykle szybka, a rywalki bardzo wymagające.

Polka trzymała się w połowie stawki i wydawało się, że na ostatnim okrążeniu zbliży się do czołówki. Niestety, na ostatnich 100 metrach zabrakło sił.

Wicemistrzyni świata z 2014 roku finiszowała na piątym miejscu z czasem 2:02,01 s. Do awansu z czasem zabrakło zaledwie dwóch setnych sekundy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cóż to jest za miłość! Ziółek kwitnie przy narzeczonym

- Nie było za szybko, ale zawsze mam problem z mocnym wejściem w bieg. Zostałam z tyłu, zaatakowałam, zaryzykowałam, bo nie miałam wyjścia. Żałuję, bo Kanadyjka włożyła mi głowę "na kratach" i dlatego przegrałam. Jestem rozczarowana, nie przyjechałam tutaj, żeby pobiec w eliminacjach - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.

- Od ponad tygodnia jestem na lekach przeciwbólowych, tutaj trzeba biegać na luzie. Bólu podczas biegu nie czułam, ale jednak zabrakło. Liczę, że wykonana praca w zimie przełoży się na sezon letni - dodała.

W ostatniej chwili ze startu w HMŚ musiała zrezygnować faworytka numer jeden do złota, Keely Hodgkinson. Brytyjka, która w tym roku przebiegła 800 m w hali w rewelacyjnym czasie 1:57:20 s, podjęła tę decyzję z powodu kontuzji.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)