W tym artykule dowiesz się o:
Oto chyba najsłynniejszy "dopingowicz" na świecie. Przez lata Amerykanin odpierał liczne ataki ze strony rywali, którzy zarzucali mu przyjmowanie niedozwolonych substancji. Dopiero po zakończeniu kariery, w słynnym programie Oprah Winfrey, przyznał się do przeprowadzania transfuzji krwi i zażywania zakazanych środków wspomagających jak np. testosteron czy kortyzon. Został dożywotnio zdyskwalifikowany z zawodowego kolarstwa.
Poszukiwania nowego trenera. Opcja polska czy zagraniczna?
{"id":"","title":"","signature":""}
Niemały skandal wywołała także była mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska startująca na dystansie 100 i 200 metrów, kiedy wyszło na jaw, że stosowała niedozwolone substancje. W efekcie Jones musiała zwrócić medale, nagrody pieniężne, a za składanie fałszywych zeznań została skazana na pół roku więzienia.
Jamajski sprinter, który reprezentował Kanadę, to także główny bohater afery dopingowej. W jego przypadku świetnie sprawdza się powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - Johnson został zdyskwalifikowany najpierw w 1988 roku, oraz pięć lat później po powrocie na bieżnię, lecz tym razem dożywotnio.
Amerykanin to jeden z najsłynniejszy sportowców w historii. Niestety także i jego "dopingowe" konto nie jest zupełnie czyste, choć z braku wystarczających dowodów (a konkretniej - próbek), przypadek Lewisa do dnia dzisiejszego nie został jednoznacznie wyjaśniony. Na stosowaniu dopingu Amerykanin miał zostać przyłapany podczas igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku.
Sportowe sumienie legendy piłki nożnej, którą nazywa się nawet jednym z najlepszych graczy w historii tego sportu, również jest splamione dopingowymi ekscesami. Słynny Maradona był nie tylko uzależniony od narkotyków, ale podobno nawet nimi handlował.
Hiszpan to jeden z bardzo nielicznej grupy kolarzy, która wygrała trzy wielkie toury kolarskie. Specjalizuje się w jeździe na czas. Niestety i on nie stronił od niedozwolonych wspomagaczy. W 2012 roku został zdyskwalifikowany na dwa lata za wykrycie w jego organizmie klenbuterolu. Równocześnie anulowano jego zwycięstwa odniesione w Tour de France w 2010 i Giro d'Italia w 2011 roku.