Aneta Konieczna w finale B

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nie udało się Anecie Koniecznej awansować do finału A w kajakarskim sprincie. Polka wystąpi w finale pocieszenia. Nasza zawodniczka w swoim wyścigu zajęła czwarte miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Po trochę spóźnionym starcie, w połowie dystansu Polka plasowała się na piątym miejscu. W końcówce Aneta Konieczna przyspieszyła i finiszowała na czwartej pozycji, ale nie dała ona Polce awansu do finału A. Nasza zawodniczka wystąpi w finale B.

Bezpośrednio do medalowego wyścigu weszły dwie pierwsze zawodniczki oraz kajakarka z najlepszych czasem z wszystkich trzech wyścigów, która zajęła trzecie miejsce.

K-1, 1. półfinał na 200 metrów:

1. Bridgitte Hartley (RPA) 1:51,286 2. Inna Osypenko-Radomska (Ukraina) 1:51,515 3. Anne Rikala (Finlandia) 1:52,852 4. Aneta Konieczna (Polska) 1.52.193 5. Alana Nicholls (Australia) 1:52,224 6. Emilie Fournel (Kanada) 1:54,120 7. Darisleydis Amador (Kuba) 1:58,762 8. Afef Ben Ismail (Tunezja) 2:15,362