Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Joonas Kylmaekorpi wygrał Grand Prix Norwegii

Zwycięstwem Joonasa Kylmaekorpiego zakończyła się druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na długim torze. Drugi w norweskim Forus był [tag=14495]Aki Pekka Mustonen[/tag].
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Jorg Tebbe.

Po zawodach w Norwegii Kylmaekorpi został liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki:
1. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) - 24 (4,4,4,4,4,4) + 1 miejsce w finale
2. Aki-Pekka Mustonen (Finlandia) - 17 (3,3,1,4,2,4) + 2 miejsce w finale
3. Joerg Tebbe (Niemcy) - 20 (4,4,2,3,4,3) + 3 miejsce w finale
4. Richard Hall (Wielka Brytania) - 15 (3,3,4,2,3,0) + 4 miejsce w finale
5. Cameron Woodward (Australia) - 18 (4,4,4,3,1,2) + 5 miejsce w finale
6. Josef Franc (Czechy) - 15 (1,3,4,2,4,1)
7. Richard Speiser (Niemcy) - 15 (3,2,3,4,2,1)
8. Jannick de Jong (Holandia) - 15 (4,2,2,2,3,2)
9. Martin Smolinski (Niemcy) - 15 (2,1,3,3,3,3)
10. Dirk Fabriek (Holandia) - 11 (1,2,1,3,4,0)
11. Stephane Tressarieu (Francja) - 11 (1,3,3,2,2)
12. Richard Wolff (Czechy) - 9 (1,4,0,4,0)
13. Mathieu Tressarieu (Francja) - 9 (3,1,2,d,3)
14. Theo Pijper (Holandia) - 6 (2,0,d,2,2)
15. David Howe (Wielka Brytania) - 5 (0,1,3,1,0)
16. Joel Nystroem (Szwecja) - 5 (2,2,0,0,1)
17. Glen Phillips (Wielka Brytania) - 5 (1,0,1,2,1)
18. Matthias Kroeger (Niemcy) - 3 (0,d,2,0,1)
19. Stephan Katt (Niemcy) - 2 (0,d,1,1,d)
20. Mikke Bjerk (Norwegia) - 1 (d,1,0,0,0)
21. Kenneth Borgenhaug (Norwegia) - NS
22. Kim R. Juritzen (Norwegia) - NS

Bieg po biegu:
1. Jong, Mustonen, Pijper, Fabriek, Kroeger
2. Tebbe, Hall, Nystroem, Franc, Howe
3. Kylmaekorpi, M.Tressarieu, S.Tressarieu, Philips, Bjerk (d)
4. Woodward, Speiser, Smolinski, Wolff, Katt
5. Kylmaekorpi, Hall, Fabriek, Howe, Pijper
6. Woodward, Mustonen, Nystroem, M.Tressarieu, Katt (d)
7. Tebbe, S.Tressarieu, Jong, Smolinski, Philips
8. Wolff, Franc, Speiser, Bjerk, Kroeger (d)
9. Kylmaekorpi, Speiser, Tebbe, Fabriek, Nystroem
10. Woodward, Howe, Kroeger, Philips, Bjerk
11. Franc, S.Tressarieu, Jong, Katt, Pijper d)
12. Hall, Smolinski, M.Tressarieu, Mustonen, Wolff
13. Mustonen, Tebbe, Pijper, Howe, Bjerk
14. Kylmaekorpi, Wooodward, Jong, Franc, M.Tressarieu (d)
15. Wolff, Fabriek, Philips, Katt, Nystroem
16. Speiser, Smolinski, Hall, S.Tressarieu, Kroeger
17. Fabriek, Jong, Speiser, Philips, Howe
18. Franc, M.Tressarieu, Pijper, Nystroem, Wolff
19. Kylmaekorpi, Smolinski, Mustonen, Woodward, Bjerk
20. Tebbe, Hall, S.Tressarieu, Kroeger, Katt (d)

Półfinały:
21. Kylmaekorpi, Smolinski, Jong, Speiser, Hall
22. Mustonen, Tebbe, Woodward, Franc, Fabriek

Finał:
23. Kylmaekorpi, Mustonen, Tebbe, Hall, Woodward

Josef Franc wygrał Grand Prix Finlandii

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
aktuellspeedway.se
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×