Gorąco w Rosji. Córka legendy wybrała USA

Rosyjscy sportowcy muszą mierzyć się z sankcjami. To sprawia, że zastanawiają się nad zmianą federacji. Wiadomo, jakie plany ma córka popularnej trenerki Eteri Tutberidze.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Diana Davis (z lewej) i Gleb Smolkin (z prawej) Getty Images / Cui Nan / Na zdjęciu: Diana Davis (z lewej) i Gleb Smolkin (z prawej)
Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie rosyjscy sportowcy zostali wykluczeni z wielu rozgrywek międzynarodowych. Tamtejsi urzędnicy co prawda zapewniają, że zorganizują zawodnikom inne turnieje z "zaprzyjaźnionymi państwami", jednak nie wszystkim się to podoba.

Na 24 i 25 września zaplanowano oficjalne testy z udziałem reprezentantów Rosji w łyżwiarstwie figurowym. W Moskwie nie stawią się Diana Davis oraz Gleb Smolkin.

Serwis The Skating Lesson twierdzi, że para dołączyła do amerykańskiej federacji i teraz ma zamiar reprezentować USA na arenie międzynarodowej.

Póki co rosyjscy dygnitarze zaprzeczają tym doniesieniom. Jeżeli okażą się one prawdziwe, to bez wątpienia będzie to duży cios dla Rosji. Już teraz jest gorąco, gdy pojawia się taki wątek.

Davis urodziła się w USA, posiada amerykańskie obywatelstwo. Jest córką Eteri Tutberidze. To najwybitniejsza rosyjska trenerka. Prowadzi między innymi Kamilę Walijewą.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: partnerka Milika błyszczała w Paryżu

Czytaj także:
Napisała, że nienawidzi skoków. "Ciągnie mnie tam"
Warunki pokrzyżowały plany w Rasnovie. Triumf Austrii

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×