Dramatyczne informacje ws. mistrza olimpijskiego. Kolejne amputacje

- Stan zdrowia Romana Kostomarowa gwałtownie pogorszył się po amputacji palców w dłoniach - poinformował portal ren.tv. Rosjanin przebywa na oddziale intensywnej terapii, podłączony do respiratora.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Roman Kostomarow PAP/EPA / EVERETT KENNEDY BROWN / Na zdjęciu: Roman Kostomarow
Na początku stycznia Roman Kostomarow, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym z Turynu z 2006 roku, trafił do szpitala, uskarżając się na ból w klatce piersiowej. U Rosjanina zdiagnozowano lewostronne zapalenie płuc.

W szpitalu stan zdrowia sportowca uległ gwałtownemu pogorszeniu. Zapalenie płuc rozwinęło się do obustronnego, a później doszło do martwicy tkanek. Lekarze nie mieli wyjścia i amputowali Rosjaninowi obie stopy.

- Był już operowany. Przyglądamy się, jak żywe są tkanki. To pozwoli nam lepiej zrozumieć, jaką taktykę leczenia zastosować. Niestety, możliwe są kolejne operacje - mówił jeden z lekarzy, zajmujących się byłym łyżwiarzem dla serwisu dni.ru.

Po kilku dniach od pierwszej operacji, była potrzebna kolejna. Martwice dotknęła również kończyn górnych i lekarze amputowali Rosjaninowi palce w obu dłoniach - podkreślili dziennikarze portalu ren.tv.

Po tej operacji stan Kostomarowa jest bardzo ciężki. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jest podłączony do respiratora. W jego lewym płucu stwierdzono duży obszar zwłóknienia.

Czytaj także:
W Rosji zmarł mistrz olimpijski. Nie podano przyczyny śmierci
Kuriozalna decyzja RUSADY ws. rosyjskiej łyżwiarki! Co na to WADA?

ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowy gest. Pojawiły się łzy wzruszenia
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×