Natalia Czerwonka jak Zbigniew Bródka. Polka pierwsza w Berlinie

Natalia Czerwonka wygrała rywalizację w grupie B na 3000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie. Polskie panczenistki zajęły cztery z sześciu czołowych miejsc.

Kamil Kołsut
Dla Czerwonki był to zimą najlepszy występ na tym dystansie. Wcześniej nasza zawodniczka w PŚ na 3000 metrów startowała tylko raz i podczas zawodów w Astanie zajęła szóste miejsce w grupie B.

W przypadku 28-latki cieszy nie tylko miejsce, ale i czas (4:07.97). Polka o blisko dwie sekundy wyprzedziła Norweżkę Idę Njatun (4:09.88). Czwarta była Katarzyna Bachleda-Curuś (4:11.21), piąta Katarzyna Woźniak (4:11.63), szósta Luiza Złotkowska (4:12.64), a trzynasta Magdalena Czyszczoń (4:15.00).

Wyniki Polek to bardzo dobry zwiastun przed mistrzostwami świata na dystansach, które odbędą za dwa tygodnie odbędą się w koreańskim Gangneung. Biało-Czerwone będą tam walczyć o medal w drużynie.

Czy Polki zdobędą medal na mistrzostwach świata?