MŚJ: srebrny medal polskiej nadziei łyżwiarstwa szybkiego

Karolina Bosiek wywalczyła srebrny medal w biegu masowym podczas mistrzostw świata juniorów w Salt Lake City. To dla niej drugi krążek na tej imprezie.

Piotr Szarwark
Karolina Bosiek Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Karolina Bosiek podczas mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim potwierdziła swój wielki talent. Polka w niedzielę zdobyła srebrny medal w biegu masowym, a dzień wcześniej sięgnęła po brąz w sprincie drużynowym - wraz z Karoliną Gąsecką i Natalią Jabrzyk.

Oprócz tego Bosiek w Salt Lake City startowała też na dystansie 1500 i 3000 metrów. Zajęła odpowiednio piątą i czwartą lokatę. Kilkanaście dni wcześniej wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, będąc najmłodszą reprezentantką Polski.

Oprócz Bosiek, podczas MŚJ w łyżwiarstwie szybkim swoich sił próbowało jeszcze siedmiu biało-czerwonych. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Damian Żurek, który był 10. na dystansie 500 metrów.

Czy Karolina Bosiek w przyszłości będzie odnosić sukcesy w seniorskich zawodach?