MŚJ: Rekord kraju i brązowy medal Polek

Reprezentantki Polski wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym podczas mistrzostw świata juniorek w łyżwiarstwie szybkim.

Piotr Szarwark
Tor do łyżwiarstwa szybkiego WP SportoweFakty / Michał Bugno / Tor do łyżwiarstwa szybkiego
Polki wystartowały w składzie Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk. Dystans sprintu drużynowego pokonały w czasie 1.29,467, czym nie tylko sięgnęły po brązowy medal, ale również ustanowiły nowy rekord kraju w swojej kategorii wiekowej.

Bezapelacyjnie najlepsze w Salt Lake City okazały się Holenderki. Na metę wpadły z czasem 1.28,751. Srebro przypadło reprezentantkom Korei Południowej (1.29,056).

Karolina Bosiek, najmłodsza polska olimpijka w Pjongczangu, podczas MŚJ wystąpiła też w zmaganiach indywidualnych na dystansie 1500 i 3000 metrów. Zajęła odpowiednio piątą i czwartą lokatę.

Czy Karolina Bosiek będzie w przyszłości stanowić o sile polskiego łyżwiarstwa szybkiego?