Magdalena Czyszczoń jedyną Polką w czołowej "10" MŚ 2019 w łyżwiarstwie szybkim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Jastrzębowski / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
Newspix / Tomasz Jastrzębowski / Na zdjęciu: Magdalena Czyszczoń
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Czyszczoń jako jedyna z grona reprezentantek Polski znalazła się w czołowej dziesiątce konkurencji indywidualnej podczas mistrzostw świata Inzell 2019 w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.

Po trzech dniach najlepszym osiągnięciem polskich reprezentantek i reprezentantów w konkurencjach indywidualnych było jedenaste miejsce, które zajęła Kaja Ziomek. W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego na dziewiątej pozycji została sklasyfikowana Magdalena Czyszczoń. 23-letnia łyżwiarka zdobyła trzy punkty na lotnym finiszu. Wygrała Holenderka Irene Schouten. Srebrny medal zdobyła Kanadyjka Ivanie Blondin. Jako trzecia minęła metę Rosjanka Jelizawieta Kazelina.

22. lokatę w wyścigu masowym zajęła Karolina Bosiek. Wcześniej 18-latka wzięła udział w rywalizacji na 1500 metrów. W tej konkurencji sklasyfikowano ją na 24. miejscu. Dwunasta w tej konkurencji była Natalia Czerwonka. Wygrała Ireen Wüst. Urodzona w 1986 roku Holenderka po raz trzynasty zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorek w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. 1500 metrów przejechała najszybciej również w latach: 2007, 2011 i 2013. Na drugim stopniu podium stanęła Miho Takagi, a na trzecim - Brittany Bowe.

Złoto dla Holandii również w konkurencji 1500 metrów mężczyzn. Zwyciężył Thomas Krol. Drugi czas uzyskał Sverre Lunde Pedersen. W czwartek Norweg wygrał rywalizację na 5 kilometrów. Brąz otrzymał Rosjanin Denis Juskow.

Tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego obronił Amerykanin Joey Mantia. Pozostałe medale dla zawodników z Korei Południowej. Jako drugi finiszował Um Cheonho, a trzeci - Chung Jaewon. Zbigniew Bródka był osiemnasty na 1500 m oraz dziewiętnasty w biegu masowym.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Źródło artykułu: