Rosjanie zwolnili polskiego trenera. Pracował tam od lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Paweł Abratkiewicz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Paweł Abratkiewicz
zdjęcie autora artykułu

Serwis tass.ru informuje, że Rosyjski Związek Łyżwiarski nie przedłużył kontraktu z polskim trenerem Pawłem Abratkiewiczem. Ta decyzja została podjęta za porozumieniem stron. Szkoleniowiec ma już nową pracę!

W tym artykule dowiesz się o:

- W przypadku Abratkiewicza postanowiono nie przedłużać umowy za obopólną zgodą - powiedział w rozmowie z serwisem Aleksiej Krawcow, prezes rosyjskiej federacji.

Warto dodać, że Paweł Abratkiewicz pracował w rosyjskim związku od... 2011 roku!

Pod jego kierownictwem Olga Fatkulina została srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi na dystansie 500 m, a Natalia Voronina zdobyła brązowy medal Igrzysk 2018 na 5000 m.

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, co wymyśliła Anita Włodarczyk. Ma specyficzne poczucie humoru

Polak - z powodu agresji Rosji w Ukrainie - został zmuszony zrezygnować z dalszej współpracy z tamtejszym związkiem. - W związku z wojną w Ukrainie nie będzie możliwa moja dalsza praca z kadrą Rosji - mówił w rozmowie z "Interią".

Ma nową pracę

W tym wywiadzie Abratkiewicz zdradził też, że prowadzi rozmowy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego. - Otrzymałem propozycję - mówi. Okazuje się, że sprawę udało się pozytywnie zakończyć.

Nowe wieści przekazał na Twitterze Konrad Niedźwiedzki, dyrektor PZLS.

"Paweł Abratkiewicz został trenerem głównym kadry narodowej w łyżwiarstwie szybkim. Paweł odpowiedzialny będzie głównie za biegi średnie i długie. Artur Waś obejmie grupę sprinterów!" - napisał.

Zobacz także: "Za wszelką cenę". Nowe informacje nt. przyszłości Zielińskiego Jesus Jimenez, była gwiazda Górnika: "W Toronto czuję się znakomicie. Z Polski brakuje mi jednego"

Źródło artykułu: