I runda IMP dla Roberta Chmiela

Rozegrana w Rybniku - Chwałowicach pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 ccm zakończyła się triumfem Roberta Chmiela, zawodnika miejscowych Rybek, który zwyciężył w niej z dorobkiem 14 punktów.

Dawid Cysarz

Wyprzedził on na podium swojego kolegę klubowego Kamila Wieczorka, zdobywcę 13 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Kamil Nowacki, który wywalczył 12 "oczek".

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych (opady deszczu) zaplanowane na sobotę zawody rozegrano dopiero w niedzielę (13 maja). Przebiegały one pod dyktando duetu miejscowych Rybek oraz jeźdźców GUKS Speedway Wawrów. Wyrównaną walkę z nimi nawiązał jedynie gdańszczanin Dawid Dawidowski.

Kolejne pozycje zajęli reprezentanci GUKS Speedway Wawrów. Na czwartym miejscu z dorobkiem 12 punktów uplasował się Rafał Karczmarz, na piątym Marcel Studziński, który uzyskał 11 "oczek", szóstą lokatę zajął zaś Alan Szczotka (również 11 punktów).