KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jacek Fajfer zwyciężył w Gdańsku

W sobotę w Gdańsku rozegrano piątą rundę rywalizacji pucharowej o tytuł nieoficjalnego Indywidualnego Mistrza Polski w klasie 50 ccm, w której występują najmłodsi adepci miniżużla w wieku 5-9 lat.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Tym razem walczyli oni o Puchar Prezesa LOTOS Wybrzeże Gdańsk. Kolejny raz najlepszy okazał się reprezentant GUKS Speedway Wawrów - siedmioletni Jacek Fajfer. W 10-biegowym turnieju wywalczył on 19 punktów, wyprzedzając po zaciętej walce o dwa punkty zawodnika WSM Chełmiec Wałbrzych - Olivera Zabrzeskiego (drugie miejsce) oraz o trzy "oczka" Jakuba Isańskiego (również WSM Chełmiec Wałbrzych).

Klasyfikacja V Rundy - Turniej 50 ccm o Puchar Prezesa LOTOS Wybrzeże Gdańsk:

1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 19 (4,4,3,4,4)
2. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 17 (4,4,4,1,4)
3. Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 16 (2,3,4,4,3)
4. Jakub Piątek (WSM Chełmiec Włbrzych) - 12 (3,2,1,3,3)
5. Cyprian Olszewski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 10 (0,3,3,2,2)
6. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (1,1,2,3,2)
7. Oskar Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 9 (3,2,1,2,1)
8. Marcel Fabisiak (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 7 (2,1,2,1,1)
9. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 0 (w,w,w,w,w)

Bieg po biegu:
1. OL.ZABRZESKI, Piątek, Isański, Borszcz, Olszewski
2. J.FAJFER, Os.Zabrzeski, Fabisiak, Tyburski (w/zdubl)
3. OL.ZABRZESKI, Olszewski, Os.Zabrzeski, Fabisiak
4. J.FAJFER, Isański, Piątek, Borszcz, Tyburski (w/2min)
5. OL.ZABRZESKI, Olszewski, Fabisiak, Os.Zabrzeski
6. ISAŃSKI, J.Fajfer, Borszcz, Piątek, Tyburski (w/zdubl)
7. J.FAJFER, Piątek, Os.Zabrzeski, Ol.Zabrzeski
8. ISAŃSKI, Borszcz, Olszewski, Fabisiak, Tyburski (w/zdubl)
9. OL.ZABRZESKI, Piątek, Borszcz, Fabisiak, Tyburski (w/zdubl)
10. J.FAJFER, Isański, Olszewski, Os.Zabrzeski

Sędziował: Piotr Nowak (Toruń)
Widzów: ponad 200


W trakcie niedzielnej (26 sierpnia) rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski rozegrano również rundę nr 6 rywalizacji pucharowej o tytuł nieoficjalnego Indywidualnego Mistrza Polski w klasie 50 ccm. Rundę tę całkowicie zdominowali Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) oraz Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych), którzy łącznie zwyciężyli w dziewięciu wyścigach 10-biegowego turnieju.
Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik GUKS Speedway, który zwyciężył z wałbrzyszaninem w bezpośrednim pojedynku (bieg nr 6) i ukończył zawody z kompletem 20 punktów. Podium uzupełnił rybniczanin Sebastian Borszcz, który uzyskał 12 "oczek". Dzięki niedzielnemu zwycięstwu, Jacek Fajfer jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę nad wiceliderem klasyfikacji przejściowej rozgrywek.

Klasyfikacja VI Rundy - Turniej 50 ccm o Puchar Prezesa LOTOS Wybrzeże Gdańsk:

1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 20 (4,4,4,4,4)
2. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 19 (4,4,3,4,4)
3. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 12 (3,3,4,1,1)
4. Jakub Piątek (WSM Chełmiec Włbrzych) - 11 (u,3,2,3,3)
5. Cyprian Olszewski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 10 (2,2,2,2,2)
6. Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 9 (3,u,w,3,3)
7. Oskar Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 9 (2,0,3,2,2)
8. Marcel Fabisiak (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 5 (1,1,1,1,1)
9. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 2 (w,2,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. J.FAJFER, Isański, Olszewski, Fabisiak, Tyburski (w/zdubl)
2. OL.ZABRZESKI, Borszcz, Os.Zabrzeski, Piątek (u3)
3. J.FAJFER, Piątek, Olszewski, Fabisiak, Os.Zabrzeski
4. OL.ZABRZESKI, Borszcz, Tyburski, Isański (u3)
5. BORSZCZ, Os.Zabrzeski, Olszewski, Fabisiak, Tyburski
6. J.FAJFER, Ol.Zabrzeski, Piątek, Isański (w/su)
7. OL.ZABRZESKI, Isański, Olszewski, Borszcz, Tyburski
8. J.FAJFER, Piątek, Os.Zabrzeski, Fabisiak
9. J.FAJFER, Piątek, Olszewski, Borszcz
10. OL.ZABRZESKI, Isański, Os.Zabrzeski, Fabisiak, Tyburski

Sędziował: Andrzej Terlecki (Gdynia)
Widzów: około 200


Poniżej przedstawiamy pełną aktualną klasyfikację generalną po rozegraniu sześciu rund:

1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 115 pkt.
2. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 94 pkt.
3. Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 94 pkt.
4. Jakub Piątek (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 80 pkt.
5. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 77 pkt.
6. Oskar Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 58 pkt.
7. Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 55 pkt.
8. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 37 pkt.
9. Cyprian Olszewski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 24 pkt.
10. Damian Wagner (GUKS Speedway Wawrów) - 20 pkt.
11. Maksymilian Bieniek (UŚKS Speedway Częstochowa) - 19 pkt.
12. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 16 pkt.
13. Jakub Majda (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 13 pkt.

Do zakończenia rywalizacji w klasie 50 ccm pozostały do rozegrania już tylko 2 rundy, które odbędą się w następujących terminach:

7 runda - 02.09.2012 (Rybnik)
FINAŁ - 22.09.2012 (Bydgoszcz)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×