KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marcin Turowski zwycięzcą IX Unijnych Talentów Europy w Wawrowie

Zwycięzcą IX Międzynarodowego Turnieju z cyklu "Unijne Talenty Europy" rozegranego w pogodne, świąteczne 1-majowe popołudnie, został reprezentant Stali Toruń - Marcin Turowski.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Wyprzedził on Michała Gruchalskiego z UŚKS-u Speedway Częstochowa oraz najlepszego z zawodników JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Huberta Czerniawskiego, który stanął na najniższym stopniu podium.

W oddzielnym turnieju w klasie 80-125 ccm dla zawodników grupy B (bez licencji miniżużlowej oraz mniej doświadczonych) zwycięstwo odniósł Kacper Łobodziński z Polonii Bydgoszcz przed swoim kolegą klubowym - Mateuszem Jagłą oraz najlepszym z zawodników JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Jackiem Fajferem.


W turnieju klasy 50 ccm triumfował Niemiec Paul-Percy Martens, reprezentujący barwy MC Mecklenburgring Parchim.

Wyniki:

Turniej Główny 80-125 ccm - Grupa A:
1. Marcin Turowski (Polska / Stal Toruń) - 14 (3,3,3,3,2)
2. Michał Gruchalski (Polska / UŚKS Speedway Częstochowa) - 13+3 (3,3,2,2,3)
3. Hubert Czerniawski (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 13+2 (3,3,3,1,3)
4. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska / Stal Toruń) - 12 (d,3,3,3,3)
5. Karol Żupiński (Polska / LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 11 (2,2,2,2,3)
6. Marcin Kościelski (Polska / Stal Toruń) - 9 (1,2,3,3,d)
7. Petr Chlupac (Czechy / AK Marketa Praga) - 9 (2,2,1,2,2)
8. Filip Sifalda (Czechy / SC Chabarovice) - 8 (1,2,2,1,2)
9. Ben Ernst (Niemcy / MC Guestrow) - 7 (1,0,2,3,1)
10. Mateusz Bartkowiak (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (2,1,0,2,1)
11. Milan Dobias (Czechy / SC Chabarovice) - 5 (3,1,0,0,1)
12. Lucas Botzon (Niemcy / MC Guestrow) - 4 (1,1,0,0,2)
13. Maximilian Firniss (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 4 (0,1,1,1,1)
14. Paweł Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 2 (2,w,-,-,-)
15. Fynn-Ole Schmietendorf (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 1 (0,0,d,1,0)
16. Wojciech Fajfer (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 1 (0,0,1,0,d)

Turniej 80-125 ccm - Grupa B:
1. Kacper Łobodziński (Polska / BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 12 (3,3,3,u + 3 w biegu nominowanym A)
2. Mateusz Jagła (Polska / BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 11 (3,1,3,2 + 2)
3. Jacek Fajfer (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 9 (2,3,u,3 + 1)
4. Wojciech Gomułka (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 8 (1,2,2,3 + 0)
----------------------
5. Kamil Pytlewski (Polska / GUKS Speedway Wawrów) - 10 (2,2,3,1 + 2 w biegu nominowanym B)
6. Sebastian Borszcz (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (0,3,1,2 + 3)
7. Jordan Kulwicki (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 8 (2,1,2,2 + 1)
8. Paweł Trześniewski (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 3 (1,1,0,1 + 0)
9. Sindy Weber (Niemcy / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów ) - 1 (0,0,1,0)

Turniej 50 ccm (do lat 10):
1. Paul-Percy Martens (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 14 (3,3,3,3,2)
2. Borys Kopeć-Sobczyński (Polska / Stal Toruń) - 13 (2,2,3,3,3)
3. Maximilian Reinholdt (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 13 (3,2,3,2,3)
4. Mateusz Łopuski (Polska / LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 12 (3,3,2,3,1)
5. Bartosz Tyburski (Polska / LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 11 (3,3,3,u,2)
6. Jakob Brockmoeller (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 11 (1,3,2,2,3)
7. Mascha Schwendt (Niemcy / MC Meissen) - 8 (2,2,1,1,2)
8. Bartek Lewandowski (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 7 (1,1,1,3,1)
9. Hannah Grunwald (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 6 (0,0,2,1,3)
10. Nikodem Czmut (Polska / Stal Toruń) - 6 (2,2,0,0,2)
11. Igor Mirzyński (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (2,1,1,2,0)
12. Wiktor Przyjemski (Polska / BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 6 (d,1,2,2,1)
13. Dustin Kulwicki (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 3 (1,0,0,1,1)
14. Wiktor Wawrzyniak (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 1 (d,u,1,0,0)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×