Duże wyzwanie przed Janikowskim na KSW 74. Rywal walczył w UFC

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach, Damian Janikowski (7-4, 5 KO, 1 Sub), stanie przed kolejnym bardzo trudnym wyzwaniem podczas KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Damian Janikowski YouTube / KSW / Na zdjęciu: Damian Janikowski
Rywalem Polaka będzie doświadczony Brytyjczyk lubiący kończyć swoje walki przed czasem, Tom Breese (14-3, 5 KO, 8 Sub). Do starcia w kategorii średniej dojdzie 10 września w Arenie Ostrów. Bilety na galę KSW 74 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Tom Breese góruje doświadczeniem w MMA nad Damianem Janikowskim. Na swoim koncie ma nie tylko sześć walk więcej w rekordzie, ale również pojedynki dla organizacji BAMMA, Cage Warriors i UFC, w której toczył boje przez sześć lat.

Breese w całej karierze wygrywał czternaście razy, z czego tylko jedna walka zakończyła się na kartach sędziowskich. Anglik aż osiem pojedynków kończył już w pierwszej rundzie, a w ostatnim czasie wywalczył i obronił pas mistrzowski holenderskiej organizacji Levels Fight League.

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i wybrykach w reprezentacji, Śmiełowski o Kaczmarczyku

Damian Janikowski powróci do klatki KSW po efektownej wygranej na gali KSW 68, kiedy to już w pierwszej rundzie pojedynku znokautował Tomasza Jakubca. Były medalista olimpijski w zapasach został za to zwycięstwo wyróżniony podwójnym bonusem - za nokaut i walkę wieczoru. Był to drugi bonus dla Janikowskiego za nokaut i drugi za walkę wieczoru. Wrocławianin ma na swoim koncie siedem wygranych, z których aż sześć zdobył przed czasem.

Walka wieczoru | Main event
Walka o pas kategorii ciężkiej| KSW Hevyweight Championship Bout
120,2 kg/ 265 lb: Phil De Fries #C (21-6, 1NC, 5 KO, 12 Sub) vs Ricardo Prasel #1 (13-3, 4 KO, 9 Sub)

Karta główna | Main card
83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (7-4, 5 KO, 1 Sub) vs Tom Breese (14-3, 5 KO, 8 Sub)
120,2 kg/ 265 lb: Michał Kita #4 (21-14-1, 13 KO, 5 Sub) vs TBA

Czytaj także:
Co za seria Polaka! Pokonał byłego mistrza
Mateusz Gamrot czy Beneil Dariush? Bukmacherzy wskazali faworyta

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×