Weterani UFC i zawodowy strażak. Oni zadebiutują w KSW

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC  / Na zdjęciu: Tom Breese
Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Tom Breese
zdjęcie autora artykułu

W Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się gala KSW 74. Kibice mogą liczyć na dziewięć pojedynków w formule MMA, a wydarzenie zwieńczy pojedynek o pas w wadze ciężkiej. Po raz pierwszy próg klatki polskiej organizacji przekroczy pięcioro zawodników.

W walce wieczoru Phil De Fries już po raz siódmy będzie bronił mistrzowskiego tytułu w królewskiej kategorii. Anglik skrzyżuje rękawice z Ricardo Praselem.

Podczas KSW 74 dużo emocji wzbudzają także pojedynki Damiana Janikowskiego z Tomem Breese'em, Tomasza Romanowskiego z Cezarym Kęsikiem i rewanż Michała Kity z Darko Stosiciem.

W Ostrowie Wielkopolskim nie zabraknie także walk debiutantów w KSW. Część z nich rywalizuje na wysokim poziomie już od dobrych kilku lat.

ZOBACZ WIDEO: Ukrainiec pobił historyczny rekord. Po walce przemówił po polsku

Poznaj sylwetki debiutantów:

Sofiia Bagishvili wejdzie do klatki KSW będąc na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Gruzinka do tej pory przegrała tylko jedną zawodową walkę, ale już zdążyła zrewanżować się rywalce za tamtą porażkę. 23-latka w dotychczasowej karierze wypunktowała dwie rywalki, a czterokrotnie kończyła starcie przez poddanie, trzy razy w pierwszych odsłonach pojedynków. Bagishvili będzie pierwszą Gruzinką, która postawi swoją nogę w okrągłej klatce polskiej organizacji.

Arkadiusz Mruk  pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Ma już za sobą nie tylko starty na turniejach amatorskich, ale również walkę amatorską dla organizacji Babilon MMA. Mruk walczył też w kickboxingu. Reprezentując Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wywalczył drugie miejsce na VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.

Borys Dzikowski ma już za sobą debiut w zawodowym MMA. W styczniu tego roku zawalczył na gali Strife 2 i wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie pojedynku. Dzikowski wcześniej zebrał pokaźne doświadczenie na zawodach amatorskich - stoczył około 20 walk, z których większość wygrał. Reprezentant klubu Puncher Wrocław na gali KSW 74 będzie chciał dopisać do swojego rekordu drugą wygraną z rzędu.

Emil Meek jest byłym mistrzem włoskiej organizacji Venator FC i byłym zawodnikiem organizacji UFC. W zawodowym MMA bije się od roku 2011. Do tej pory miał okazję walczyć w Szwecji, Niemczech, Francji, Nowej Zelandii, Kanadzie, Finlandii, Włoszech, Danii, Anglii, Szwajcarii i również w Polsce. Meek słynie z siły swoich ciosów i posyłania rywali na deski. Siedem pojedynków zakończył przez nokaut, a pięć zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie.

Tom Breese góruje doświadczeniem w MMA nad Damianem Janikowskim. Na swoim koncie ma nie tylko sześć walk więcej w rekordzie, ale również pojedynki dla organizacji BAMMA, Cage Warriors i UFC, w której toczył boje przez sześć lat. Breese w całej karierze wygrywał czternaście razy, z czego tylko jedna walka zakończyła się na kartach sędziowskich. Anglik aż osiem pojedynków kończył już w pierwszej rundzie, a w ostatnim czasie wywalczył i obronił pas mistrzowski holenderskiej organizacji Levels Fight League.

Czytaj także: Co za seria Polaka! Pokonał byłego mistrza Mateusz Gamrot czy Beneil Dariush? Bukmacherzy wskazali faworyta

Źródło artykułu: