Michał Kita - Daniel Omielańczuk. Kto jest faworytem bukmacherów?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk (z lewej) i Michał Kita (z prawej)
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk (z lewej) i Michał Kita (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Podczas KSW 79, 25 lutego w Libercu, dojdzie do walki na szczycie kategorii ciężkiej w Polsce. Weteran UFC, Daniel Omielańczuk zmierzy się z dwukrotnym pretendentem do pasa KSW, Michałem Kitą. Kto jest faworytem tego starcia?

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=36454]

Michał Kita[/tag] do pojedynku z Omielańczukiem wszedł w zastępstwie za kontuzjowanego Viktora Pestę.

"Masakra" przyjął ofertę "last minute" od KSW, choć dwie ostatnie walki nie poszły po jego myśli. Zabrzanin w poprzednim roku został poddany przez Ricardo Prasela i znokautowany w rewanżu z Darko Stosiciem. 42-latek wcześniej dwukrotnie próbował sięgnąć po tytuł mistrzowski, ale bez powodzenia. Łącznie w MMA stoczył aż 37 zawodowych pojedynków.

Daniel Omielańczuk do KSW trafił znacznie później od Kity, bo dopiero w 2022 roku. Zanim to nastąpiło warszawianin z powodzeniem rywalizował w UFC czy ACA, gdzie stanął przed szansą zdobycia pasa. 40-latek w ostatniej walce pokonał po kontrowersyjnej decyzji sędziów Michala Martinka.

Bukmacherzy mają problem ze wskazaniem faworyta w polsko-polskiej konfrontacji. Kursy są wyrównane (w granicach 1.9 na każdego z zawodników), co czyni pojedynek Kita - Omielańczuk najbardziej nieprzewidywalnym spośród wszystkich w karcie walk.

Galę KSW 79 w Libercu będzie można oglądać w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, krajach Nordyckich i Bałtyckich wyłącznie w Viaplay. Wszędzie indziej na KSWTV.com. Początek o 19.00. Szczegółowa relacja na WP SportoweFakty.

Czytaj także: "Totalna bzdura". Chalidow reaguje na oskarżenia po walce z Pudzianowskim Ołeksandr Usyk znów to zrobił. Tak pomógł rodakom

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Chalidow starł się z szefem KSW. Po chwili było 2 na 1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty