"Pięć rund". Mateusz Gamrot rzuca rękawice topowemu zawodnikowi wagi lekkiej

Mateusz Gamrot nigdy nie odpuszcza mocnych wyzwań. Upatrzył już sobie nawet oponenta. Padło na Rafaela Fizieva, któremu Polak zaproponował konkretny termin starcia.

Kamil Zejma
Kamil Zejma
Mateusz Gamrot Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
Aktualnie Mateusz Gamrot, od ponad dwóch lat występuje pod sztandarem UFC. Dzięki siedmiu kolejnym pojedynkom, z których pięć zwyciężył, ugruntował sobie pozycję. Obecnie znajduje się na siódmej lokacie w oficjalnej klasyfikacji i wyraźnie podkreśla, że interesują go potyczki wyłącznie z wyżej notowanymi rywalami.

Nie jest żadną tajemnicą, że od pewnego czasu spogląda w kierunku ewentualnej konfrontacji z Rafaelem Fizievem, więc w momencie, gdy ten zgłosił w swoich mediach społecznościowych dyspozycję, Polak szybko zareagował.

"Ataman" zwrócił się do potencjalnych przeciwników na Twitterze, apelując o walkę w sierpniu. Gamrot potrzebowałby jednak nieco więcej czasu na przygotowania, dlatego zaproponował spotkanie miesiąc później.

ZOBACZ WIDEO: Wielkie wyróżnienie dla "Jurasa". "To dla mnie duża sprawa"

- Zróbmy to we wrześniu, bracie. Pięć rund - krótko, acz konkretnie skomentował "Gamer".

Reprezentant Czerwonego Smoka, a także American Top Team po raz ostatni wystąpił początkiem marca tego roku. Dosłownie na ostatniej prostej zastąpił kontuzjowanego zawodnika, wchodząc do potyczki z Jalinem Turnerem. Oczywiście ostatecznie mu się to opłaciło, bowiem zwyciężył po pełnym dystansie. Wrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej przegranej, doświadczonej z rąk Beneila Dariusha.

Fiziev natomiast przegrał miniony bój. Na gali z numerem 286 podzielił oktagon z Justinem Gaethje, który pokonał go na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą, imponującą serię aż sześciu wygranych i oddaliła go jednocześnie nieco od potyczki o pas, o którą tak mocno się stara.

Czytaj także:
Rozdano bonusy po gali FEN 46. Mistrz nagrodzony za widowiskowy nokaut
Następny próg przekroczony! Mnóstwo biletów sprzedanych na XTB KSW Colosseum 2

Kto wygrałby w takim pojedynku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×