Rewanż nie zawiódł. "Samotny Wilk" tym razem lepszy od Polaka

Kolejny kapitalny bój zobaczyli kibice na PGE Narodowym podczas gali XTB KSW Colosseum 2. Roman Szymański (17-7) minimalnie przegrał rewanżowe starcie z Valeriu Mirceą (29-8-1).

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Valeriu Mircea Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Valeriu Mircea
Szymański w pierwszej rundzie był w poważnych tarapatach. "Samotny Wilk" mocno naruszył Polaka w stójce, zapędził pod siatkę klatki i kanonadą ciosów trafiał raz za razem. Ten jednak uciekł z opresji do parteru, ale w tej płaszczyźnie Mołdawianin kontrolował pojedynek.

W drugim starciu to Roman Szymański był bliski skończenia rywala przed czasem. 30-latek skrzętnie odrabiał straty na kartach punktowych. Tempo walki było szalone.

W trzeciej rundzie do głosu ponownie doszedł Mircea, któremu udało się zaznaczyć przewagę nad Szymańskim w parterze. Widowiskowy bój dotrwał do decyzji sędziów, a ci po raz kolejny podczas tej gali nie byli jednomyślni co do zwycięzcy.

W stosunku 2:1 pojedynek zwyciężył Valeriu Mircea. "Samotny Wilk" zrewanżował się Polakowi za porażkę sprzed roku i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w KSW. Mołdawianin przerwał serię czterech kolejnych zwycięstw Szymańskiego i wykonał duży krok w kierunku starcia o pas w kategorii lekkiej.

Gala XTB KSW Colosseum 2 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Mamed Chalidow zmierzy się ze Scottem Askhamem. Wcześniej w okrągłej klatce dojdzie m.in. do starć Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką czy Mariana Ziółkowskiego z Salahdine'em Parnasse'em.

Zobacz także:
Mistrzowska walka zdjęta z KSW na PGE Narodowym!
Poruszające wyznanie Artura Szpilki. "Myślałem o samobójstwie"

ZOBACZ WIDEO: Mamed Chalidow z ważnym komunikatem do kibiców
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×