Świetna seria Jana Ciepłowskiego. Zawalczy o pas FEN

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Jan Ciepłowski zawalczy o pas FEN w wadze koguciej
Twitter / Jan Ciepłowski zawalczy o pas FEN w wadze koguciej
zdjęcie autora artykułu

Jan Ciepłowski (6-0) pokonał Lukasa Chotenovsky'ego (7-2) w jednej z głównych walk gali FEN 52 w Ostrowie Wielkopolskim. 24-latek idzie jak burza w zawodowym MMA i już niedługo zawalczy o pas mistrzowski Fight Exclusive Night w wadze koguciej.

W tym artykule dowiesz się o:

Ciepłowski pokonał Czecha jednogłośną decyzją sędziów na dystansie trzech rund. Polak górował nad rywalem w stójce, wyprowadzał więcej celnych uderzeń, świetnie pracował na nogach. W drugiej rundzie nowy nabytek FEN starał się efektownie poddać Chotenovsky'ego zza pleców, ale bez powodzenia.

Starcie to było eliminatorem do pojedynku o tytuł w kategorii do 61,2 kg. Ciepłoski o pas zawalczy z Witalijem Jakimenką, który na FEN 52 pokonał przez TKO w drugiej rundzie Ismaiela Haidariego.

Jan Ciepłowski to duży talent MMA w Polsce. W Ostrowie Wielkopolskim łodzianin udanie zadebiutował w szeregach Fight Exclusive Night. Wcześniej cztery zawodowe walki wygrał pod szyldem Armia Fight Night i wszystkie skończył przed czasem.

Reprezentant Zenith Vera Fight zawodowo walczy od 2021 roku.

Czytaj więcej: Stoczył się na samo dno. Artur Szpilka ujawnia mroczną przeszłość Wyjątkowe starcie na gali Chalidow - Adamek. Emocje gwarantowane

ZOBACZ WIDEO: Chalidow przed starciem z Adamkiem: "Ja będę w tej walce underdogiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty