Pierwsza runda. Materla znokautowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Piotr Kuberski znokautował Michała Materlę
Twitter / Piotr Kuberski znokautował Michała Materlę
zdjęcie autora artykułu

Piotr Kuberski (14-1) podczas gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim zanotował najcenniejsze zwycięstwo w karierze. "Qbear" w końcówce 1. rundy znokautował żywą legendę polskiego MMA, Michała Materlę (33-11).

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek od momentu jego ogłoszenia miał wyraźnego faworyta w osobie Kuberskiego. Zgodnie z przewidywaniami młodszy o pięć lat reprezentant Ankos MMA Poznań kontrolował poczynania w klatce.

Kuberski w początkowej fazie walki był ostrożny w bokserskich wymianach, skupiał się na okopywaniu nóg zawodnika ze Szczecina. Ta taktyka okazała się skuteczna, bowiem "Cipao" z biegiem minut był mniej ruchliwy i przyjmował coraz więcej ciosów.

W końcówce premierowej odsłony pojedynku "Qbear" przyspieszył. Ciosy proste co rusz dochodziły do twarzy byłego mistrza KSW, który chwiał się na nogach. Wreszcie 35-latek posłał Michała Materlę na matę klatki. Ten wstał, ale bezkarnie przyjmował kolejne ciosy i sędzia przerwał pojedynek na pięć sekund przed końcem rundy.

Piotr Kuberski odniósł drugie zwycięstwo w KSW. Podopieczny trenera Andrzeja Kościelskiego zaapelował do właścicieli o mistrzowski pojedynek w kategorii średniej.

Kuberski od roku 2019 pozostaje niepokonany. To były mistrz organizacji FEN w kategorii średniej. Popularny "Qbear" znany jest z nokautowania rywali. Większość zwycięstw zanotował przed czasem. W KSW zadebiutował w listopadzie zeszłego roku i rozbił przed czasem Bartosza Leśkę.

Materla jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. W MMA debiutował w 2003 roku, a na swoim koncie ma 44 stoczone pojedynki. W białym ringu i okrągłej klatce walczył już 31 razy – najwięcej ze wszystkich zawodników KSW. W roku 2012 zdobył mistrzowski pas wagi średniej i obronił go cztery razy.

Czytaj także: Nowy mistrz KSW! Wielkie emocje w finale turnieju wagi półciężkiej Będzie hit! Ogłoszono rywala Szpilki w KSW

ZOBACZ WIDEO: Dramat Mameda Chalidowa. "Wszystkie kości przesunięte"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty