FEN ma nowego mistrza! Efektowne zakończenie walki na gali w Ostródzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu Mansur Abdurzakow
Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu Mansur Abdurzakow
zdjęcie autora artykułu

Mansur Abdurzakow w kapitalnym stylu sięgnął po pas mistrza FEN w kategorii półśredniej. Podczas gali w Ostródzie "Borz" poddał w pierwszej rundzie Michała Pietrzaka.

Ten pojedynek od początku przebiegał pod dyktando zawodnika Warszawskiego Centrum Atletyki. Mansur Abdurzakow świetnie pracował w stójce, rozbijając ciosami zawodnika Czerwonego Smoka. Na twarzy zawodnika z Poznania szybko pojawiła się krew.

W obliczu zagrożenia Michał Pietrzak poszedł po obalenie i wylądował w dominującej pozycji. Stracił jednak czujność dosłownie na chwilę, co skrzętnie wykorzystał Abdurzakow, zapinając trójkąt nogami. Na 24 sekundy przed końcem rundy Pietrzak został zmuszony do odklepania.

Tym samym Abdurzakow wykorzystał drugą szansę na zdobycie pasa. W pierwszej próbie musiał uznać wyższość Cezarego Oleksiejczuka.

ZOBACZ TAKŻE: Popis mistrza KSW. Wkrótce zdecyduje się na transfer do UFC?

W Ostródzie swoje pojedynki wygrali również Patryk Duński (pokonał na punkty Mateusza Makarowskiego), Laura Grzyb (pokonała Oliwię Stawką na punkty w walce na zasadach K-1) i Wawrzyniec Bartnik.

Szczególnie występ ostatniego z wymienionych zawodników mógł się podobać kibicom. Zawodnik poznańskiego Ankosu w efektowny sposób znokautował niepokonanego dotąd Władimira Bykowa.

Wyniki gali FEN 55:

Walka wieczoru o pas mistrza FEN: 77,1 kg: Mansur Abdurzakow pokonał Michała Pietrzaka przez poddanie (trójkąt nogami) w 1 rundzie, 4:36

Karta główna: 70,3 kg: Patryk Duński pokonał Mateusza Makarowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów 57 kg K-1: Laura Grzyb pokonała Oliwię Stawską przez jednogłośną decyzję sędziów 77,1 kg: Wawrzyniec Bartnik pokonał Władimira Bykowa przez KO w 1 rundzie, 3:00 120,2 kg: Gienadij Jorjoliani pokonał Mateusza Olecha przez TKO w 3 rundzie, 0:32 83,9 kg: Dawid Gryń pokonał Alana Szymańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Karta wstępna: 65,8 kg: Sebastian Decowski pokonał Sardora Ochilowa przez TKO w 1 rundzie, 1:38 77,1 kg Semi-Pro: Mateusz Rosłoński pokonał Bartosza Bociańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów 65,8 kg Semi-Pro: Grzegorz Kowalski pokonał Macieja Zalewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów 83,9 kg Semi-Pro: Łukasz Makowski pokonał Daniela Łucka przez jednogłośną decyzję sędziów

CZYTAJ TAKŻE: McGregor musiał wycofać się z walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty