TUF 17 Finale: Faber pokonał Jorgensena

Urijah Faber po dość wyrównanym starciu, poddał w czwartej rundzie Scotta Jorgensena. Podczas sobotniej gali zwycięstwa zanotowali również Kelvin Gastelum czy Cat Zingano.

Jakub Madej
Jakub Madej

W pierwszej rundzie walki wieczoru zobaczyliśmy dominację Urijaha Fabera, który z minuty na minutę co raz mocniej punktował Scotta Jorgensena. "Young Guns" od drugiej rundy zaczął jednak kontrolować pojedynek i niejednokrotnie szala zwycięstwa przechylała się na jego stronę. W czwartej rundzie wszystko się zakończyło - "The California Kid" po udanym obaleniu, znalazł się za plecami przeciwnika i zapiął mocne duszenie, które Jorgensen był zmuszony odklepać.

W pozostałych walkach niespodziewanie swój pojedynek przegrał Uriah Hall, który przez większość kibiców MMA został już przed galą okrzyknięty stuprocentowym zwycięzcą siedemnastego sezonu TUF. Zdobywca efektownych nokautów z eliminacji został jednak w trzech rundach nieznacznie zdominowany przez Kevina Gasteluma, o czym niejednogłośnie zdecydowali sędziowie.

Kolejną niespodziankę ujrzeliśmy w walce kobiet, gdzie Cat Zingano w trzeciej rundzie znokautowała Mieshę Tatę. W przedwalkach swoje starcie przegrał również zawodnik urodzony w Polsce - Bart Palaszewski - który pod koniec pierwszej rundy został poddany duszeniem zza pleców przez Cole'a Millera.

Walka wieczoru:
Urijah Faber pok. Scotta Jorgensena przez poddanie (duszenie zza pleców), rd. 4 (3:16)

Główna karta:

Finał TUF w wadze średniej
Kelvin Gastelum pok. Uriaha Halla przez niejednogłośną decyzję (29-28; 29-28; 28-29)

Cat Zingano pok. Mieshę Tatę przez TKO (kolana), rd. 3 (2:55)
Travis Browne pok. Gabriela Gonzagę przez TKO (uderzenia łokciami), rd. 1 (1:11)
Robert McDaniel pok. Gilberta Smitha przez poddanie (duszenie trójkątne), rd. 3 (2:49)

Pozostałe (Fuel TV):

Josh Samman pok. Kevina Caseya przez TKO (uderzenia w parterze), rd. 2 (2:17)
Luke Barnatt pok. Collina Harta przez jednogłośną decyzję (29-28; 29-28; 30-27)
Dylan Andrews pok. Jimmy'ego Quinlana przez TKO (uderzenia w parterze), rd. 1 (3:22)
Clint Hester pok. Bristola Marunde przez KO (prawy łokieć), rd. 3 (3:53)

Pozostałe (Facebook):

Cole Miller pok. Barta Palaszewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), rd. 1 (4:23)
Maximo Blanco pok. Sama Sicilię przez jednogłośną decyzję (29-28; 29-28; 29-28)
Daniel Pineda pok. Justina Lawrence'a przez poddanie (kimura), rd. 1 (1:35)