Starcie gigantów w MMA już wkrótce? WSOF wyzywa Bellatora do pojedynku!

Z ciekawą inicjatywą wyszło World Series of Fighting. Jeden z szefów organizacji, Ali Abdel-Aziz, zaproponował możliwość wspólnej gali z Bellatorem.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Celem wydarzenia miałoby być udowodnienie, kto zasługuje na pozycję numer dwa wśród federacji mieszanych sztuk walki na świecie. Powszechnie uznaje się, że tuż za plecami UFC znajduje się Bellator, a następnie WSOF. Młoda organizacja Raya Sefo chciałaby jednak pokazać swoją wartość w bezpośrednim pojedynku.

Jeśli impreza doszłaby do skutku, to gala emitowana byłaby w płatnym systemie pay per view. Jak na razie ani WSOF, ani Bellator nie zorganizowało żadnej gali w PPV. Co prawda organizacja, na czele której stoi Bjorn Rebney, miała plany pokazać galę z numerem 106 za dodatkowe pieniądze, ale ze względu na kontuzję jednego z głównych bohaterów gali, Tito Ortiza, ambitną decyzję musiano odłożyć w czasie.

Wstępna rozpiska możliwego wydarzenia, którą zaplanowało World Series:
Tyrone Spong vs. Quinton Jackson
Anthony Johnson vs. Attila Vegh
Andrei Arlovski vs. Vitaly Minakov
Marlon Moraes vs. Eduardo Dantas
Yushin Okami vs. Alexander Shlemenko
Rousimar Palhares vs. Douglas Lima
Justin Gaethje vs. Michael Chandler
Georgi Karakhanyan vs. Daniel Straus
Jon Fitch vs. Rick Hawn
David Branch vs. Brett Cooper

Rywalizację dodatkowo miałoby podnieść zgarnięcie dochodów z biletów oraz PPV dla wygranej organizacji. Dodatkowo przegrani zawodnicy mogliby przejść do organizacji konkurenta.

Wciąż nie wiadomo, czy do takiego wydarzenia może dojść, choć z pewnością gala by okazała się wielkim hitem sprzedażowym w Stanach Zjednoczonych.

MMA: Weterani UFC poznali datę debiutu

Kto według Ciebie zwyciężyłby w tym pojedynu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×