MMA: Weterani UFC poznali datę debiutu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Niedawno zwolnieni z UFC, kontrowersyjny Brazylijczyk Rousimar Palhares oraz Japończyk Yushin Okami poznali datę debiutu w [tag=37955]World Series of Fighting[/tag].

Palhares z UFC pożegnał się po październikowej gali z cyklu Fight Night oznaczonej numerem 29. Brazylijczyk pokonał wtedy Mike'a Pierce'a po 31 sekundach starcia, ale ze względu na przeciągnięcie dźwigni o kilka sekund, prezydent UFC, Dana White postanowił, że brazylijski grappler już więcej nie otrzyma możliwości stoczenia walki dla światowego potentata MMA.

Yushin Okami, który był kluczowym kandydatem do starcia z Mamedem Khalidovem podczas KSW 25, z Ultimate Fighting Championship został zwolniony w okresie masowych cięć kontraktowych. Tę decyzję podjęto ze względu na porażkę Japończyka z Ronaldo "Jacare" Souzą we wrześniu.

Obaj zawodnicy w UFC zadebiutują na gali WSOF 29 marca. Wciąż nie wiadomo, kto będzie główną ozdobą imprezy i gdzie wydarzenie się odbędzie. Z pewnością zobaczymy wtedy także dwa pojedynki o pasy mistrzowskie, o czym poinformował Ali Abdel-Aziz, który jest matchmakerem World Series of Fighting.

Źródło artykułu: