Rewanżu nie będzie! Alexander Gustafsson wypada z walki z Jonem Jonesem

UFC oficjalnie poinformowało o kontuzji Alexandra Gustafssona. Szwed nie będzie mógł powalczyć z Jonem Jonesem o pas wagi półciężkiej podczas UFC 178.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Mającego epizod na galach KSW Alexandra Gustafssona zastąpi amerykański zapaśnik, Daniel Cormier. Niepokonany "DC" od czasu zejścia z wagi ciężkiej o kategorię niżej odprawił jak na razie Patricka Cumminsa oraz Dana Hendersona. Dobra postawa i nieskazitelny rekord 15-0 dały mu szansę do stoczenia pojedynku z Jonem Jonesem.
Dla mieszkańca Rochester starcie z Cormierem będzie drugą walką w bieżącym roku. W kwietniu, podczas UFC 172, Jones wypunktował Glovera Teixeirę. Starcie "Maulera" z "Bonesem" miało być rewanżem za ubiegłoroczną galę UFC 165. Wówczas triumf odniósł Amerykanin, a wyrównaną, pięciorundową batalię uznano za najlepszą walkę roku.

UFC 178 odbędzie się 27 września w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas. Oprócz tego w oktagonie zaprezentują się również między innymi irlandzki talent Conor McGregor, wracający po kontuzji były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz oraz dążący do walki o pas były rywal Michała Fijałki, Kubańczyk Yoel Romero Palacio.

Czy Daniel Cormier będzie godnym zastępcą Alexandra Gustafssona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×