UFC Fight Night 53: Jan Błachowicz kolejnym Polakiem, który powalczy na głównej karcie!

4 października to ważna data dla polskiego MMA. Aż trzech Polaków wystąpi podczas gali UFC Fight Night 53, która odbędzie się w sztokholmskiej Globe Arena!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
W oktagonie zaprezentują się Jan Błachowicz, Krzysztof Jotko i Marcin Bandel. Były mistrz KSW w wadze półciężkiej skrzyżuje rękawice ze Szwedem Ilirem Latifim, wracający po porażce podopieczny Mirosława Oknińskiego powalczy z Torem Troengiem, a debiutujący w UFC "Bomba" spotka się w klatce z Mairbekiem Taisumovem.
Tym samym Błachowicz zostanie kolejnym Polakiem, który będzie walczył w najważniejszej części gali organizowanej przez najlepszą organizację MMA na świecie. Dotychczas tylko Piotra Hallmanna widzieliśmy podczas głównej karty imprezy UFC. Podobne wyróżnienie ma spotkać również Łukasza Sajewskiego podczas wrześniowego UFC Fight Night w Brazylii.

W walce wieczoru Islandczyk Gunnar Nelson skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Rickiem Storym. Ważny pojedynek stoczy też niedawny pretendent do pasa mistrzowskiego w wadze piórkowej, Chan-Sung Jung, który powalczy ze Szwedem, Akirą Corassanim.

Co ciekawe, tego samego dnia w Szczecinie odbędzie się gala KSW 28. Kibice będą mieli wobec tego ciężki orzech do zgryzienia, gdyż obydwa wydarzenia odbędą się niemalże w tym samym czasie.

W Polsce UFC Fight Night ze Sztokholmu będzie można oglądać tradycyjnie na platformie UFC Fight Pass.

Graficzne przedstawienie karty walk:
Nie obawiam się Taisumova - rozmowa z Marcinem Bandlem, zawodnikiem UFC
Czy Polacy zwyciężą w Sztokholmie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×