Przed KSW 28: Waluś vs Bajor. Uratowana kariera czy udany debiut?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W drugim pojedynku gali KSW 28 zobaczymy walkę w wadze ciężkiej, w której Kamil Waluś przywita w największej organizacji MMA w Polsce Szymona Bajora. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko?

Początkowo przeciwnikiem Kamila Walusia miał być Jędrzej Maćkowiak. Wydawało się, że starcie to będzie wyrównanym pojedynkiem, w którym szanse rozkładały się po pięćdziesiąt procent na każdego z fighterów. Zawodnik reprezentujący Ankos Zapasy Poznań doznał jednak kontuzji i zastąpi go bardziej doświadczony Szymon Bajor z rzeszowskiego Spartakusa.

"Bałtowski T-Rex" w mieszanych sztukach walki stoczył do tej pory sześć pojedynków, z których cztery zwyciężył. Najdłużej walczył 6 minut i 24 sekundy. Miało to miejsce w starciu z Olim Thompsonem, które Polak przegrał. Był to jedyny pojedynek, w którym Waluś wyszedł do drugiej rundy. Poprzednie kończyły się jedynie w pierwszej odsłonie.

[ad=rectangle]

Kamil Waluś to zwycięzca Amatorskiego Pucharu KSW i właśnie dzięki tej wygranej podpisał kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki w Polsce. Mimo słabego debiutu w MMA, "Bałtowski T-Rex" prowadził serię czterech zwycięstw z rzędu, w trakcie której odprawiał w pierwszych rundach kolejno Piotra Wieryszkę, Kamila Bazelaka, Jacka Wiśniewskiego oraz Christosa Piliafasa. Bardzo dobrą passę przerwał Oli Thompson na zeszłorocznej gali KSW 25, gdzie Polak przegrał przez techniczny nokaut.

Najbliższy pojedynek Walusia jest oceniany przez fanów i ekspertów jako drugi najpoważniejszy test w jego dotychczasowej karierze MMA. Szymon Bajor to bardzo solidny zawodnik, który stoczył już 18 pojedynków w MMA, z których zwyciężył 13. Zadebiutował w maju 2010 roku, poddając w drugiej rundzie Macieja Surmę. Kolejnymi pojedynkami Bajor udowadniał, że znajduje się w czołówce dywizji ciężkiej w Polsce i zasługuje na wysoką, dwunastą pozycję w rankingu stworzonym przez portal myMMA.pl.

W przeciwieństwie do Walusia, Bajor ma za sobą pojedynki za granicą, gdzie można zdobyć cenne doświadczenie. Zawodnik reprezentujący Rzeszów w tym roku stoczył dopiero jedną walkę - na gali Professional MMA Challenge 1, gdzie jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Jackiem Czajczyńskim. Szymon miał skrzyżować rękawice z Olim Thompsonem, jednak do starcia tego nie doszło ze względu na kontuzję Anglika.

Bukmacherzy są zdecydowanie za zawodnikiem z Rzeszowa. Stawiając 100 złotych na Szymona Bajor, zarobimy 55 zł, natomiast stawiając tę samą kwotę na Kamila Walusia, możemy być do przodu całe 133 zł. Nie warto jednak zapominać o bardzo istotnym fakcie. "Bałtowski T-Rex" spędził ostatnie miesiące w Stanach Zjednoczonych, gdzie trenował między innymi z Alistairem Overeemem czy Jonem Jonesem.

Transmisja z gali KSW 28 już w sobotę od godziny 19:300 w Polsacie Sport. Relacja na żywo z wydarzenia na SportoweFakty.pl.

Źródło artykułu: