Typowanie redakcyjne gali UFC w Berlinie. Polacy nie dadzą szans rywalom?

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC Fight Night 69 w Berlinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla polskiego fana. Podczas niej powalczą Joanna Jędrzejczyk, Peter Sobotta, Łukasz Sajewski i Piotr Hallmann. Czy Polacy zwyciężą?

Początek gali UFC Fight Night: Berlin o 17:45. Impreza z całego wydarzenia na UFC Fight Pass. Dodatkowo, od 21:00, kartę główną pokaże również Extreme Sports Channel.

Dostępność ESC na platformach telewizyjnych: - Cyfrowy Polsat - 18 - NC+ - 122 - UPC - 571 (419) - Vectra - 221 - Toya - 445 [ad=rectangle] Typowanie szczegółowe:

Joanna Jędrzejczyk vs Jessica Penne

Maciej Szumowski: Joanna Jędrzejczyk, TKO w rundzie trzeciej. Reprezentantka Polski musi wygrać tę walkę. Coraz lepsze umiejętności w klatce i poza nią sprawią, że pas jeszcze długo będzie znajdował się nad Wisłą. Zawodniczka olsztyńskiego Arrachionu powinna z minuty na minutę zwiększać swoją przewagę nad Penne, a w końcu wygrać przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Joanna Jędrzejczyk - Nie widzę innej opcji. Asia jest po pierwsze w niezłym gazie, po drugie nie wyobrażam sobie, żeby odpuściła ten pojedynek i nie była zmotywowana. Zostanie mistrzynią to pierwszy krok, teraz trzeba zrobić następny - utrzymać pas i udowodnić wszystkim, że w zwycięstwie nie było żadnego przypadku.

Jakub Madej: Joanna Jędrzejczyk, techniczny nokaut po pierwszej rundzie - Jak cała reszta Polski nie widzę innej opcji, niż pewne zwycięstwo Jędrzejczyk. W moim odczuciu Penne nie zaskoczy niczym Polki - kilkukrotnie spróbuje sprowadzeń, które Asia obroni, a gdy zobaczy, że zawodniczki z Olsztyna nie da się sprowadzić, zdecyduje się na wymianę w stójce. Po pierwszej rundzie Penne będzie tak poobijana, że narożnik lub lekarze nie wypuszczą jej do drugie starcia. A nawet jeśli walka przetrwa do drugiej rundy, to tam Jędrzejczyk zwieńczy dzieło i odprawi Jessicę.

Dennis Siver vs Tatsuya Kawajiri

Maciej Szumowski: Dennis Siver przez decyzję. Niemiec o rosyjskim pochodzeniu będzie walczył na swoim terenie i uważam, że ostatecznie nie zawiedzie berlińskich fanów. Powinien wypunktować Japończyka, ale Azjata może "urwać" mu jedną rundę.

Arkadiusz Pawłowski: Dennis Siver - Chyba ryzykowny typ, bo Siver nie jest w tej walce wyraźnym faworytem. Mamy tutaj dwóch solidnych zawodników, obaj nieustępliwi i głodni zwycięstw. Myślę, że wygra ten, który będzie sprytniejszy i bardziej wytrzymały, a przede wszystkim konsekwentny. Wszystkie te cechy dobrze opisują Sivera.

Jakub Madej: Tatsuya Kawajiri, decyzja sędziów - Jak zobaczyłem, w jakiej formie jest Tatsuya Kawajiri przed walką, to zastanawiam się jedynie, kiedy usłyszę opinie, że Japończyk jest na niedozwolonych substancjach i podczas testów wpadłby z pewnością. Siver na ważeniu wyglądał na zmęczonego zawodnika, ale po nim nigdy nie widać, czego należy spodziewać się następnego dnia. W moim udczuciu zobaczymy w tym pojedynku jedną z wielu niespodzianek, w której to Kawajiri odprawi Sivera. Konsekwentne obijanie i jednogłośna decyzja sędziów dla "The Crushera".

Steve Kennedy vs Peter Sobotta

Maciej Szumowski: Sobotta przez poddanie w drugiej rundzie. Mam nadzieję, że to będzie łatwa walka dla urodzonego w Zabrzu mieszkańca Niemiec. Polsko-niemiecki fighter zmierzy się z fighterem "last minute", więc uważam, iż pokona go przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Peter Sobotta - Myślę, że ta walka nie skończy się przed czasem. Spodziewam się dość zachowawczego podejścia obu zawodników, co nie wpłynie dobrze na jakość widowiska.

Jakub Madej: Peter Sobotta, poddanie w pierwszej rundzie - Sobotta miał walczyć z Sergiem Moraesem i jak sam mówi, do tego pojedynku przygotowywał się głównie pod względem techniki w parterze i ucieczek z niebezpiecznych pozycji. Tutaj nie będzie żadnego powodu do ucieczek - Sobotta szybko sprowadzi walkę do parteru, gdzie podda Kennedy'ego. Jak dla mnie, to Steve nie pokaże nic ciekawego w tym starciu.

Łukasz Sajewski vs Nick Hein

Maciej Szumowski: "Wookie" przez decyzję. Ten pojedynek to typowe starcie 50 na 50, ale po prostu trzeba postawić na Polaka! Nick Hein to uznana marka w Europie, więc powinien sprawić duże zagrożenie Sajewskiemu. Boję się, że nasz zawodnik wyjdzie do klatki nieco zardzewiały, ale w Mighty Bulls Gdynia na pewno trenował na sto procent. 15 minut, a potem ręka Łukasza powędruje do góry!

Arkadiusz Pawłowski: Łukasz Sajewski - Chociaż rozum podpowiada inaczej, szczerze liczę i wierzę w to, że nasz zawodnik wyjdzie z tej walki zwycięsko. Musi być przygotowany na wszystko, ale myślę, że wyjdzie jak po swoje i osiągnie swój cel, może nawet przed czasem.

Jakub Madej: Łukasz Sajewski, decyzja sędziów - Jedyne, czego obawiam się w tym starciu, to możliwość przegranej Polaka przez niesprawiedliwą decyzję sędziów. Sajewski mimo wątpliwych przygotowań do tego starcia, ma szansę pokazać się z bardzo dobrej strony i odprawić Nicka Heina, który w UFC jest dość znanym lekkim. Oby sztuka ta udała się Sajewskiemu i nie wyszedł do Oktagonu zestresowany, bez chęci do walki. Jeśli tak się nie stanie, to później Sajewski już rozkręci się na dobre.

Piotr Hallmann vs Magomed Mustafaev

Maciej Szumowski: Piotr Hallmann przez jednogłośną decyzję. "Płetwal" wraca po dłuższej przerwie, ale o jego formę się nie boję. Bardziej martwi mnie niebezpieczny styl walki Mustafaeva, ale wcale może nie być tak źle - w końcu Magomed walcząc na galach w Rosji nie dostawał zawodników na poziomie UFC. Hallmann powinien spokojnie go wypunktować.

Arkadiusz Pawłowski: Piotr Hallmann - Jestem wielkim fanem Piotrka i wiem na co go stać. Po pewnych problemach, które miejmy nadzieję są już za nim, przyszedł czas na odbudowanie marki i marsz na sam szczyt dywizji. Potencjał jest, trzeba tylko ciężko pracować i nie spalić się w najważniejszym momencie. Liczę na zdecydowane zwycięstwo Polaka.

Jakub Madej: Piotr Hallmann, nokaut w pierwszej rundzie - Hallmann po długiej przerwie, ale cały czas będący w treningu, pochwali się w najbliższym starciu umiejętnościami nabytymi w Tajlandii, gdzie Polak trenował przez ostatnie miesiące. Mustafaev jest bardzo niebezpieczny, jak to każdy fighter pochodzący z Rosji, jednak "Płetwal" doskonale o tym wie i znokautuje przestraszonego i zestresowanego Rosjanina już w pierwszej rundzie. Kolejny bonus za występ wieczoru dla Polaka? Czemu nie!

Typowanie zwycięzców:

Makwan Amirkhani: Maciej Masio Fullen: Arkadiusz, Jakub

Alan Patrick: Arkadiusz, Jakub Mairbek Taisumov: Maciej

Arnold Allen: Jakub Alan Omer: Maciej, Arkadiusz

Niklas Backstrom: Maciej, Arkadiusz Noad Lahat: Jakub

Scott Askham: Maciej, Jakub Antonio dos Santos Jr.: Arkadiusz

Taylor Lapilus: Arkadiusz Yuta Sasaki: Maciej, Jakub

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Geographic
19.06.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Panowie typujący Fullena, chciałbym poznać Wasze opinie. Amirkwani powinien go zjeść.