Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Czołowa światowa organizacja MMA wraca do Polski. Aż szesnaście walk w rozpisce

Jedna z najsilniejszych organizacji MMA na świecie, Absolute Championship Berkut, wraca do stolicy Warmii i Mazur, Olsztyna. 18 lutego podczas ACB 53 kibice zobaczą aż szesnaście pojedynków.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Materiały prasowe

Podczas ostatniej gali kibiców w Hali Urania do czerwoności rozgrzała walka wieczoru z udziałem Adriana Zielińskiego. Nie tylko ten olsztyński zawodnik, po porażce podczas poprzedniej gali ACB, będzie chciał pokazać na co naprawdę go stać. Karta drugiej olsztyńskiej gali ACB została wypełniona mocnymi nazwiskami i zgodnie z motto organizacji "Less show more fighting", szykuje się mnóstwo zawziętych pojedynków.

W walce wieczoru zobaczymy Adriana Zielińskiego (16-5), który skrzyżuje rękawice z Rasulem Jachiajewem (10-3-1). Polak za wszelką cenę będzie chciał wygrać i wymazać z pamięci fanów porażkę przez poddanie, na poprzedniej gali ACB w jego rodzinnym Olsztynie. Jego przeciwnik też walczył na gali ACB 46. Przypomnijmy, że pojedynek Rasula Jachiajewa z Łukaszem Rajewskim zakończył się jako nierozstrzygnięty z uwagi na nieumyślny faul Rosjanina. Zieliński musi pamiętać, że Jachiajew to mocny zawodnik, który 70 procent zwycięskich pojedynków kończył już w pierwszej rundzie!

Przed walką wieczoru widzów czeka też mocna karta główna z udziałem siedmiu Polaków. Po przerwie powraca Karol Celiński (12-6-1), dla którego będzie to debiut w organizacji ACB. Olsztynianin zmierzy się ze doświadczonym zawodnikiem, Łukaszem Parobcem (12-5-0). Dla Parobca, mieszkającego na co dzień Wielkiej Brytanii również będzie to debiut w organizacji i jednocześnie pierwsza okazja do stoczenia walki w kraju.

Na gali w Olsztynie nie mogło też zabraknąć wielkiego talentu polskiego MMA, klubowego kolegi Celińskiego - Pawła Kiełka. Młody, 21-letni wojownik stawi czoła pochodzącemu z Angoli Arturowi Lemosowi. Obydwaj zawodnicy legitymują się identycznym rekordem zwycięstw i porażek a stawianie na wyrównane pojedynki to jeden z wyróżników ACB.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka o KSW: Z przyjemnością skopałbym komuś tyłek


Organizacja zakontraktowała również niepokonanego od ostatnich czterech walk Artura Kamińskiego oraz Patryka Wołodkiewicza i Pawła Karwowskiego z klubu Berkut Arrachion Olsztyn, Rafała "Papaja" Czechowskiego z klubu Grappling Kraków i Łukasza Szczerka z Berserkers Team Stargard Szczeciński, który po kilku miesiącach od ostatniej porażki wraca z zamiarem odbudowania rekordu!

Druga gala ACB w Olsztynie będzie 4. galą tej organizacji w Polsce i 53. na świecie. W tym roku przypada 5-lecie ACB, która powstała w marcu 2012 roku i to właśnie w Polsce zorganizowała swoją pierwsza galę poza siedzibą organizacji, która mieści się w Groznym. Bilety są już w sprzedaży.

Karta walk:

Karta główna
70 kg: Adrian Zieliński (16-5) vs. Rasul Jachiajew (10-3-1)
84 kg: Michaił Carew (31-6) vs. Jonas Billstein (17-5)
93 kg: Karol Celiński (12-6) vs. Łukasz Parobiec (12-5)
70 kg: Pawel Kiełek (7-2) vs. Artur Lemos (7-2)
77 kg: Ibrahim Tibiłow (10-7) vs. Mindaugas Verzbickas (11-4)
66 kg: Lamberd Achiadow (6-4) vs. Rafał Czechowski (6-3)
77 kg: Aslambek Arsamikow (4-2) vs. Łukasz Szczerek (4-2)
70 kg: Baj Ali Szajipow (2-0) vs. Artur Kamiński (5-1)
77 kg: Jochar Durajew (2-0) vs. Patryk Wołodkiewicz (2-0)
77 kg: Umar Gajsumow (2-0) vs. Paweł Karwowski (2-0)

Karta wstępna
66 kg: Mechdi Bajdulajew (3-0) vs. Bachtjer Abdullojew (1-0)
66 kg: Mansur Arsachanow (1-0) vs. Paweł Lisiewski (0-0)
70 kg: Musilm Abdulajew (1-0) vs. Maciej Kaliciński (2-0)
61 kg: Duchawcha Astamirow (1-0) vs. TBA
57 kg: Szamil Achmajew (1-0) vs. Kamil Unruh (0-0)

Czy podoba ci się karta walk ACB 53?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×