KSW 39: kontrowersja w walce wieczoru, nokaut roku Różalskiego, zwycięski Pudzianowski!

Colosseum przeszło do historii! Największa gala europejskiego MMA, która odbyła się na PGE Narodowym, dała kibicom niesamowite walki. W głównej zwyciężył Mamed Chalidow.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Różalski podczas walki w KSW Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Różalski podczas walki w KSW

Po trzech rundach wyrównanego i wyczerpującego starcia Mamed Chalidow pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Borysa Mańkowskiego. Werdykt sędziów spotkał się z gwizdami publiczności.

Mariusz Pudzianowski w drugiej rundzie rozprawił się z Tyberiuszem Kowalczykiem. "Pudzian" pokonał "Tyberiana", swojego rywala już z zawodów strongman, przez poddanie po uderzeniach.

Marcin Różalski potrzebował jedynie 16 sekund, żeby znokautować Fernanda Rodriguesa Jr i zdobyć pas mistrza KSW w wadze ciężkiej. "Różal" trafił mocnym sierpem biegnącego w jego stronę rywala, który padł nieprzytomny na deski.

Nie doszło do zmiany na tronie kategorii półciężkiej. Marcin Wójcik na początku walki starał się kontrolować przebieg pojedynku w stójce. Pod koniec rundy udało mu się obalić rywala, który złapał go nogami w gardzie. Tam Tomasz Narkun udanie pracował nad zapięciem trójkąta, który "The Giant" odklepał na sekundę przed końcem pierwszej odsłony. ZOBACZ WIDEO Kawulski o budżecie gali KSW 39 i przyszłości Chalidowa

Łukasz Jurkowski spełnił swój warszawski sen. Popularny "Juras" pokonał przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29) Rameau Thierry'ego Sokoudjou. PGE Narodowy oszalał po jego zwycięstwie!

Było o krok od sensacji w starciu Mateusz Gamrot z Normanem Parkiem. Ostatecznie poznaniak wygrał przez jednogłośną decyzję, ale na styk - trójka arbitrów wskazała na 29-28.

Japoński mistrz poddań, Kleber Koike Erbst zdominował Marcina Wrzoska na dystansie trzech rund i został nowym mistrzem KSW w wadze piórkowej. "Polish Zombie" nie obronił tytułu mistrzowskiego, przegrywając w pierwszej obronie.

Michał Andryszak już w pierwszej rundzie poddał Michała Kitę, dając jasny sygnał kategorii ciężkiej, że po powrocie do federacji KSW jest gotowy na walkę o pas. "Longer" starcie przyjął na kilkanaście dni przed galą, kiedy to polska organizacja poinformowała o kontuzji byłego mistrza, Karola Bedorfa.

Udany debiut w zawodowym MMA zanotował Damian Janikowski. Medalista olimpijski z Londynu już w pierwszej rundzie pokonał przez TKO Amerykanina, Julia Gallegosa.

Pierwszą mistrzynią wagi słomkowej kobiet została Ariane Lipski. Brazylijska o polskich korzeniach już w pierwszej rundzie poddała Dianę Belbitę przez balachę.

Wyniki:

Pojedynek mistrza z mistrzem
82 kg: Mamed Chalidow pok. Borysa Mańkowskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów

120 kg: Mariusz Pudzianowski pok. Tyberiusza Kowalczyka przez podanie (uderzenia), runda 2.

Open: Paweł Mikołajuw pok. Roberta Burneikę przez poddanie (uderzenia), runda 1.

Pojedynek o pas wagi ciężkiej
120 kg: Marcin Różalski pok. Fernanda Rodriguesa Juniora przez KO (sierpowy), runda 1.

Pojedynek o pas wagi półciężkiej
93 kg: Tomasz Narkun pok. Marcina Wójcika przez poddanie (duszenie trójkątne), runda 1.

93 kg: Łukasz Jurkowski pok. Rameau Thierry'ego Sokoudjou przez niejednogłośną decyzję.

Pojedynek o pas wagi lekkiej
70 kg: Mateusz Gamrot pok. Normana Parke'a przez jednogłośną decyzję.

Pojedynek o pas wagi piórkowej
66 kg: Kleber Koike Erbst pok. Marcina Wrzoska przez jednogłośną decyzję.

120 kg: Michał Andryszak pok. Michała Kitę przez poddanie (duszenie), runda 1.
84 kg: Damian Janikowski pok. Julia Gallegosa przez TKO (uderzenia), runda 1.

Pojedynek o pas wagi słomkowej kobiet
57 kg: Ariane Lipski pok. Dianę Belbitę przez poddanie (balacha), runda 1.

Z Warszawy,
Maciej Szumowski i Jakub Madej.

Czy podobała ci się gala KSW 39?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×