Kokpit Kibice

Joanna Jędrzejczyk wskazuje swój najbliższy cel w MMA

Joanna Jędrzejczyk (MMA 14-0) to obecnie największa polska gwiazda mieszanych sztuk walki. Mistrzyni UFC w rozmowie dla Fox Sports 1 przedstawiła swoje kolejne plany. Rekord Rondy Rousey może zostać niedługo pobity przez Polkę.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Joanna Jędrzejczyk YouTube / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk

Jędrzejczyk w starciu z Namajunas na UFC 217 przystąpi do szóstej obrony pasa w wadze do 52 kg. Jeśli wygra, to zrówna się w ilości obron mistrzowskiego tytułu z Rondą Rousey, byłą najlepszą zawodniczką wagi koguciej. 

- Byłoby wspaniale wyrównać rekord obron pasa Rondy Rousey. Chciałabym obronić teraz pas, a później być może zawalczyć w nowej dywizji - powiedziała Joanna Jędrzejczyk. 30-latka z Olsztyna po walce z "Thug" chciałaby sięgnąć po pas drugiej kategorii wagowej, do 57 kg. 

- Jestem bardzo podekscytowana, że UFC zdecydowało się na utworzenie tej kategorii. Kiedyś zależało mi na tym, ponieważ miałam problemy z robieniem limitu wagi słomkowej. Oczywiście jeśli w nowej kategorii zostanę mistrzynią, mam zamiar bronić obydwu pasów - dodała Polka w rozmowie z Danielem Cormierem i Kennym Florianem.

ZOBACZ WIDEO Znakomity nokaut! Ten cios dokonał dzieła zniszczenia

Gala z udziałem Joanny Jędrzejczyk odbędzie się 4 listopada w Madison Square Garden. Główną walką UFC 217 będzie hitowe starcie Georgesa St-Pierre'a z Michaelem Bispingiem.

Czy Joanna Jędrzejczyk pobije rekord Rondy Rousey?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Fox Sport 1, inthecage.pl

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×