Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Właściciele KSW wśród najbardziej wpływowych postaci w polskim sporcie

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski znaleźli się na liście 50 najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie, opublikowanym przez Forbes. Pierwsze miejsce zajął prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Martin Lewandowski

Wśród najlepszej "50" obok właścicieli KSW znalazł się również zawodnik tej federacji w wadze ciężkiej i były strongman, Mariusz Pudzianowski, który uplasował się na 23. pozycji. Kawulski i Lewandowski zajęli 42. miejsce. Na podium za Zbigniewem Bońkiem znaleźli się Adam Małysz i Robert Lewandowski. 

Właściciele KSW corocznie produkują około czterech dużych gal. W historii KSW już dwukrotnie zorganizowano też wydarzenia zagraniczne - w Londynie i Dublinie. Największym sukcesem Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego jest zorganizowanie gali na PGE Narodowym, która przyciągnęła na stadion niemal 60 tysięcy kibiców. 

- Ojcowie polskiego MMA, którzy zadebiutowali w zestawieniu na 42., miejscu, mają za sobą imponujący rok. W maju zorganizowali jedną z największych gal w historii dyscypliny - na imprezę na PGE Narodowym w Warszawie sprzedali 57,8 tys. biletów. Przy okazji poszerzyli portfolio celebrytów występujących w ich walkach o Popka, kontrowersyjnego i niezwykle popularnego rapera. A to prawdopodobnie nie koniec - spekuluje się, że w ich galach wkrótce zadebiutują także znani bokserzy T)masz Adamek i Artur Szpilka. Twórcy KSW udowodnili, że dobrze identyfikując trendy i mając trochę szczęścia (w polskim boksie nastał kryzys), można praktycznie od zera zbudować dyscyplinę sportu w Polsce. Dyscyplinę, a przy okazji nieźle kręcący się wokół niej biznes - napisano w Forbes o twórcach sukcesu KSW. 

Najbliższa gala Konfrontacji Sztuk Walki odbędzie się 23 grudnia w katowickim Spodku.

ZOBACZ WIDEO Wielki rywal Wacha? "Każdy będzie chciał ze mną wygrać"

Czy KSW powinno organizować więcej gal rocznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Forbes

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×