Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Babilon MMA 3: kontuzja Pepłowskiego, Przepiórka i Bugara w karcie walk

Dawid Pepłowski doznał kontuzji kolana, która eliminuje go z walki na gali Babilon MMA 3. 16 marca w Radomiu wystąpi inny zapaśnik Piotr Przepiórka (1-0). Do karty wskoczył również Łukasz Bugara (8-5), który zmierzy się z Michałem Elsnerem (13-12).
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Walka MMA AFP / Walka MMA

Debiut Pepłowskiego zapowiadał się arcyciekawie. Utytułowany zapaśnik i trener Shark Top Team pomagał w przygotowaniach wielu gwiazdom polskiego MMA. Pepłowski sparował też z czołowymi przedstawicielami dywizji średniej w Polsce. Każdy, kto miał okazję pracować z pochodzącym ze Zgierza zapaśnikiem, był pod wrażeniem jego nieprzeciętnych umiejętności.

Niestety, plany Pepłowskiego zostały przekreślone po raz kolejny. Tym razem na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana.

- Jest mi bardzo przykro i jestem zawiedziony, że nie będę mógł wystąpić na marcowej gali. Bardzo cieszyłem się z tej walki, gdyż od dawna chodził mi po głowie debiut w MMA. Niestety, los spłatał mi figla i mój staw kolanowy odmówił posłuszeństwa. Po dokładnej diagnozie okazało się, że kontuzja ta oznacza kilka dobrych miesięcy bez treningów. Aktualnie poruszam się o kulach, a moje kolano ma ogromną opuchliznę. Mam jednak nadzieję, że jeszcze w tym roku będę w stanie zawalczyć w MMA, a organizacja Babilon MMA da mi kolejną szansę na występ. Przepraszam czekających kibiców i organizatora. Niestety, siła wyższa - tłumaczy Pepłowski.

Do karty walk wskoczył inny zapaśnik, równie utytułowany. Przepiórka zdobywał medale mistrzostw Polski niemal w każdej kategorii wiekowej. W 2012 roku wywalczył złoty medal na mistrzostwach Polski seniorów. Podczas turnieju w Radomiu nie stracił żadnej rundy ani nawet punktu. Teraz, we własnym mieście stoczy drugą zawodową walkę w formule MMA.

ZOBACZ WIDEO Mamed Chalidow wraca do KSW, ale bez kontraktu

Miejscowi kibice z zaciekawieniem będę też oglądać starcie Michała Elsnera z Łukaszem Bugarą. Pojedynek ten został zakontraktowany w limicie kategorii półśredniej. Pierwszy z nich jest lokalną gwiazdą MMA. Drugi wraca do klatki po dłuższej przerwie.

W Radomiu wystąpią również mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Mateusz Siński, Daniel Rutkowski, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski, Piotr Kacprzak oraz Dawid Wylegała. Kolejne nazwiska w karcie pojawią się wkrótce.

Transmisję z Radomia będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Ostatnie bilety są dostępne w serwisie eventim.pl.

Czy będziesz oglądał galę Bablion MMA 3?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×